Haber Sırası

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi!

Teknolojinin hızla ilerlemesi, dünya genelindeki internet kullanıcılarının sayısının hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor. Öyle ki 2010 yılının sonunda aktif internet kullanıcı sayısı 2 milyar kişiyi geçerken, 2016 yılının ortalarını geçtiğimiz şu günlerde ise bu rakam 3 milyarı geçti. Türkiye’de ise 2013 yıl sonu itibariyle 36.6 milyon olan internet kullanıcı sayısının, 2015 yılının sonunda 45 milyonu geçmesi bekleniyor.

---Sponsor---

Peki Türkiye’deki internet kullanıcıları en çok hangi web sitelerini ziyaret ediyor? Bu sorunun cevabını, internet üzerinde yer alan tüm web sitelerinin istatistiklerini tutan ve global bir servis olan Alexa.com’dan aldık.

Alexa.com’da yer alan verilere göre, Türkiye’de en çok ziyaret edilen web siteleri arasında, arama motoru Google.com.tr zirvede yer alıyor. Sosyal paylaşım siteleri arasında ise dünya genelinde 1,3 milyar, Türkiye’de ise 40 milyon üyesi olan Facebook.com başı çekiyor.

İstatistiklere göre Türkiye’de haberleri internetten takip eden internet kullanıcılarının ilk tercih ettiği haber sitesi ise Hurriyet.com.tr.

İşte Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi!

1- Google.com.tr

Google Türkiye

Google Türkiye

26 Temmuz 2015 - 19:15 'de eklendi ve 9025 kez görüntülendi.
Etiketler :
Vodafone Bana Ne Var Pazartesi Süprizi Hediyeleri Nelerdir ? Vodafone Bana Ne Var Pazartesi Süprizi Hediyeleri Nelerdir ?
İphone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Mi Gelecek ? İşte Tüm Özellikleri İphone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Mi Gelecek ? İşte Tüm Özellikleri
Facebooka Giremiyorum Açılmıyor ! Nedeni Nedir ? 2017 Facebooka Giremiyorum Açılmıyor ! Nedeni Nedir ? 2017
Google Pixel XL İnceleme ve Özellikleri Türkiye’ye Geleceği Tarih ! Google Pixel XL İnceleme ve Özellikleri Türkiye’ye Geleceği Tarih !
Sony Xperia Z3 +/ Z4 / Z5 İçin Nougat Güncellemesi Geliyor Sony Xperia Z3 +/ Z4 / Z5 İçin Nougat Güncellemesi Geliyor
NOKİA 8 Özellikleri Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı ! NOKİA 8 Özellikleri Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı !
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
Google Haberler - Gündem Haberleri