Haber Sırası

15 Temmuz resmi tatil, Kazan ise artık Kahramankazan!

15 Temmuz’un “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adıyla resmi tatil ilan edilmsi ve Kazan ilçesinin adının Kahramankazan olarak değiştirilmesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

15 Temmuz resmi tatil, Kazan ise artık Kahramankazan!
25 Ekim 2016 - 21:20 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

15 Temmuz’un “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adıyla resmi tatil ilan edilmesi ve Kazan ilçesinin adının Kahramankazan olarak değiştirilmesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Akıncı Üssü’nün yer aldığı Ankara’nın Kazan ilçesi, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde “Demokrasi” dersi vermiş ve darbecilerin önünde adeta duvar olmuştu. Kazan’ın o geceki kahramanlığı Meclis Genel Kurulu’nun kararı ile onurlandırılarak ilçenin adı Kahramankazan olarak değiştirildi.

Meclis Genel Kurulu’nun bugün gerçekleştirilen oturumunda 15 Temmuz’un “Demokrasi ve Özgürlükler Günü” olarak resmi tatil ilan edilmesine karar verildi. Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak imzasıyla oluşturulan Kahraman Kazan ve 15 Temmuz konulu teklif 20 Ekim’de TBMM İçişleri Komisyonu’ndan geçmişti. Bugün Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen teklif oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER