Haber Sırası

2017 ASDEP Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

Özellikle sosyal hizmetler mezunu lisans mezunlarının merakla beklediği 2017 ASDEP Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ? Kaç kişi alınacak ? Asdep sistemi ile ilgili bilinmeyen tüm konular bu yazımızda ;

2017 ASDEP Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?
08 Ocak 2017 - 14:17 'de eklendi ve 1011 kez görüntülendi.

2017 Yılı Asdep Alımları Başladımı ? Kpss sınavında başarılı olan lisans mezunu adaylar 2017 yılı ASDEP personel alımını merakla bekliyorlar. Bu durumun temel nedeni ise  “ASDEP” projesi kapsamında kamuya alınacak personel sayısı ve mezun olduğu bölümün sosyal hizmetler , sosyolog ve psikolog alanında  alınacak olmasından dolayıdır.  Özellikle KPSS’de başarılı olan adaylar ve halihazırda mezun olmuş KPSS ye girmiş bir çok adayın gözü kulağı ASDEP projesi kapsamında yapılacak alımlarda. Bu güne kadar ne kadar alındı? 2017 yılında hangi illerde ASDEP alımları yapılacak ? ASDEP’ler neler yaparlar? işte merak edilen tüm soruların cevabını bu yazımızda vereceğiz.

İlk alımlarını 2016 yılında yapan ASDEP kapsamında 79 ilde alınan 1500 personel şuan  çalışmalarını devam ettiriyorlar.

ASDEP projesi Nedir ? Ne İş İle Meşgul Olurlar ?

ASDEP projesi aile ve sosyal politikalar bakanlığının ülkenin refah düzeyini iyileştirecek, toplumun çekirdeği yapısındaki ailede meydana gelebilecek sorun ve problemler kapsamında aile breylerine sosyal ve psikolojik destek sunarak onları takip edecek bir projedir. Bakanlığın yürüttüğü Aslında Aile sosyal destek proğramının  bir parçasıdır.

ASDEP’lerin çalışma mantığı şu şekildedir; Bu proğram ile sosyal destek anlamında çığır açan devlet, hizmeti ve sorunun çözümünü vatandaşının ayağına getirecektir. Vatandaş herhangi bir müracatta bulunmadan ihtiyacı olan vatandaşları arayıp bularak yardımlardan faydalanmalarını sağlayacak, ve tüm yardımlardan haberdar olmuş olacaklardır. ADSEP brokrasiyi ortadan kaldırarak sorun çözümünde yetkili olacak kurumlar ile doğrudan doğruya yazışarak vatandaşın kaliteli hizmeti en kısa zamanda almasını sağlayacaktır.

Konuyu birazdaha açacak olursak nasıl ki her ailenin bir aile hekimi varsa aynı bu şekilde her ailenin sosyal sorunların çözümü için bir sosyal destek psikoloğu, aile destek uzmanı ve yardımcısı olacaktır.

ASDEP Alımlarına Hangi Bölümden Kimler Başvurabilir?

Proğramın yapısı gereği çok kültürlü bir çalışma organizasyonu olan ASDEP içerisinden birçok meslek grubundan personeli barındırır. Özellikle ” Sosyal Çalışma Görevlisi “ ünvanı alacak kişiler sadece bir bölümden değil birçok bölümden alınacak aynı amacı farklı kollardan destekleyecek uzmanlardan oluşur. Tıpkı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şuanda yürüttüğü  ASPB’de uygulama ve çalışmalarda olduğu gibi.

ASDEP konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema RAMAZONOĞLU’nun yaptığı açıklamada bu proğram çerçevesinde yapılacak alımlarda ; “Çocuk gelişimi, Sosyal hizmetler, Psikoloji, Öğretmenlik, Sosyoloji, Psikolojik danışman, aile ve tüketici bilimleri ve sosyal hizmet alanlarında “ lisans diploması sahibi adaylar arasında KPSS de aldıkları puan esas alınarak alımlar yapılacağını söyledi. Alınan tüm personelin üncanının ise  ” Sosyal Çalışma Görevlisi “ olacağını belirtti.

ASDEP ile Alımlar Nasıl Olacak?

2017 yılında ASDEP ile  alınacak personelin alımlarının nasıl olacağı konusunda henüz net bir bilgi olmamasına rağmen en son yapılan alımlar baz alındığında atamanın genel hatlarını tahmin etmek zor değil.

Bundan önceki alımlarda Merkezi atamalar değil de yerel alımlar olmuştu. yani anlayacağınız  bakanlığın kendi yapacağı mülakat ile olacağını söyleyebiliriz. MÜRACAT için KPSS şartı muhakkak olacak fakat kurum içinde yapılacak sınav ve mülakatın daha önemli olacağı yönünde bir düşünce vardır.

ASDEP kapsamında 2016 yılında alım yapan DENİZLİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ kendi alacağı personellerinin kıstasını kendisi koymuştu. İşte size alım şartlarını içerin broşür metni ;

2017 Yılı ASDEP Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ? Kaç Kişi Alınacak ?

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tolunay SANDIKLIOĞLU,  ASDEP kapsamında  2016 yılı içerisinde  1500 ” Sosyal Çalışma Görevlisi “ aldıklarını ve 2017 yılında da 1500 kişi alacaklarını 2023 yılına kadar ise toplamda 7500 ASDEP  ” Sosyal Çalışma Görevlisi “  alacaklarını belirtti.
 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde ASDEP projesi kapsamında 2017 yılında da 1500 personel alımı yapılacak olup ASDEP projesi kapsamında çalışan sayısı 3 bin seviyesine çıkacaktır.
2017 yılı Asdep Personel alımı geçen sene olduğu gibi Mart ve Nisan Ayında başlayacaktır. Başvurularını  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerince ihtiyaca binaen alınacağından dolayı il müdürlükleri internet adreslerinden ve  Aile ve Sosyal Politikalar Bakan web sitesinden duyurulacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER