Haber Sırası

2017 Emekliye Promosyon İle Ne Kadar Maaş Alacaklar ?

emeklilerin merakla beklediği promosyon anlaşması onaylandı peki emekliler kaç lira promosyon alacaklar ? bu promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak ? Emekliye promosyon ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtlıyoruz

2017 Emekliye Promosyon İle Ne Kadar Maaş Alacaklar ?
09 Ocak 2017 - 16:45 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.

Emekliye promosyon verilmesi son günlerde en çok tartışılan konuların başında geliyor. Özellikle enflasyonla birlikte kemerleri sıkan emekli promosyon müjdesi ile bir nebze de olsa tebessüm etmeye başladı. Peki emekliye promosyon ne kadar olacak ne zaman verilecek ? işte bu tür soruların cevabını veriyoruz.

12 milyondan fazla emeklinin beklediği promosyon kararı nehayet netleşti. Hükumet yetkilileri ve bankalar ile yapılan görüşmeden olumlu sonuçlar çıktı ve 2017 yılı ocak ayı itibari ile emekliye promosyonun ne kadar verileceği konusu netleşti. Peki ama emekliler kaç lira promosyon alacaklar ?

Yapılan son çalışma ve açıklamalara göre emekliye yıllık 450 lira kadar promosyon verilebilecek. Bu anlaşılan bankaya bağlı elbette. Ayrıca bankalar arası rekabetin yüksek olduğu günümüzde vverilecek promosyon oranlarının da artması kesin gözü ile bakılıyor

2017 Yılında Emekliye Verilecek Promosyon Ne Kadar Olacak ?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki baş bakan Binali YILDIRIMIN açıklamalarında anladığımız kadarı ile emekliye son 3 yılın promosyonu birlikte ödenecek. bu ödemenin toplu yapılmasından sonra yıllık bazda 300 ile 450 civarında promosyon ödemesi gerçekleştirilecek. Bu rakamlar bile emeklilerimizin yüzlerinde biraz olsun tebessüm ettirdi.

207 Yılı İtibari ile Emekliye Verilecek Promosyon Ücreti

Maaş MiktarıPromosyon Ücreti
Emekli Maaşı 1000 Liradan Az Olanlar İçinYıllık 300 Lira
Emekli Maaşı 1000 – 2000 Lira Arasında Olanlar İçinYıllık 375 Lira
Emekli Maaşı 2000 Liradan Fazla Olanlar İçinYıllık 450 Lira

Belirtilen miktarı taahhüt etmesi kaşılığında yıllık 1 defa da alabilecek olan emekliler isterlerse her ay maaşlarına yansıtılmasını da talep edecekler. Böyle bir durum emekliye ortalama 30-40 lira fazla maaş farkı oluşmasına neden olacak ve emeklinin yüzü gülecek.

Promosyonlar Sadece Devlet Bankalarında

Öğrenilen bilgiye göre promosyon ödemeleri sadece kamu bankaları ile yapıldı. Yapılan anlaşmaya göre promosyon sadece devlet bankalarından maaş alan emekliye verilecek kamu bankası haricinde bankadan emekli maaşı alan emekliler kamu bankaları ile taahhüt sözleşmesi imzalamazlar ise bu haktan yararlanamayacaklar.

3 Yıllık Bankada Kalacağına Dair  Sözleşme İmzala Promosyonu Al !

Başbakan Binali YILDIRIM’ın bizzat yaptığı açıklamaya göre emekliler kamu bankalarına giderek bankadan 3 yıl boyunca maaş almayı ve maaş hesaplarını başka bankaya taşımamaya dair taahhüt ederlerse bunun karşılığında 1000 liraya kadar 300 lira yıllık, 1000-2000 Arasında 375 lira yıllık, 2000 Liradan fazla alan emeklilere ise 450 lira yıllık promosyon ödemesi yapılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER