Haber Sırası

2017 TSK Yan Ödeme Kararnamesi Yayınlandı Mı ?

2017 Yılında Türk Silahlı Kuvvetleri TSK Yan Ödeme Kararnamesi Yayınlandı mı ? Maaş artış miktarları yaşandı mı? Tazminatlar ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabı yazımızda ;

2017 TSK Yan Ödeme Kararnamesi Yayınlandı Mı ?
08 Ocak 2017 - 0:07 'de eklendi ve 3860 kez görüntülendi.

2017  yılında yayınlanacak olan TSK yan ödeme kararnamesini tüm Türk Silahlı Kuvvetler mensupları merakla bekliyor. Özellikle enflasyon oranındaki artışla maaşlarında kayıp yaşayan TSK personeli, terör olayları ve sınır ötesi harekat ile birlikte yoğun mesai harcamaktadır.

Lojman, ordu evleri ve kantinlerindeki ucuzluğu diline dolayan bazı çevreler, kahraman askerlerin görevlerini ifa uğruna ne kadar ve nasıl fedakarlık yaptıklarını görmezlikten geliyor. İç güvenlik ve sınır ötesi harekatları derken yurdun her karış toprağına santim santim dokunan askerlerimiz son dönemdeki performanslaı ile bu ödemenin bir an önce yatmasını hak ediyor.

Her yıl yayınlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Yan Ödeme Kararnamesi bu yıl nezaman yayınlanacağı akıllardaki en büyük sorunlardan bir tanesi. Görevini en iyi şekilde yapan vatan sever Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları özellikle son 6 ayda meydana gelen olaylardan dolayı moral ve motivasyon problemleri yaşıyor. Askerimize bir nebze moral verecek olan TSK yan ödeme kararnamesinin yayınlanması önem arz etmektedir.

 

Şu ana  kadar halan yayınlanmamış olan yan ödeme kararnamesi ne zaman yayınlanacağı konusunda çeşitli görüşler mevcut. Kulislerden aldığımız bilgilere göre çalışmalar hala devam ediyor yakında açıklanacak. Peki;

2017 TSK Yan Ödeme Kararnamesi Ne Zaman yayınlanacak ?

Böyle bir soruya cevap vermek için geçmiş yıllarda yayınlanan TSK yan ödeme kararnamelerine bakmak lazım. En son 2 kararname mayıs ayı için de çıktı. Bu kararnamenin de Şubat ayında tamamlanıp mart ayında meclise gönderilmesi bekleniyor. Ayrıca şöyle bir durum var ki Askerler mart veya nisan ayında çıkacak olan kararname ile geçmiş aylarda meydana gelen maaş farklarını alabilecekler. Geçen senelere bakıldığında durumun böyle olduğu görülmektedir.

Konu ile ilgili şuan bilinmeyen tek nokta Jandarma personelinin durumudur. Jandarma personelinin seferberlik halindeki asker vasfı haricinde herhangi bir askeri görevi (ilave edilen ve uzatılan vardır) bulunmadığından  ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden organik bağının bulunmadığından dolayı 2017 yılı TSK Yan ödeme kararnamesinden faydalanıp faydalanmayacağı henüz belli değildir.

2016 Yılında Yayınlanan En Son TSK Yan Ödeme Kararnamesi ;

2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu personeline 9 Mayıs 2016 tarihinde onaylanarak verilen TSK Yan Ödeme Kararnamesi  aşağıdaki tabloda görüldüğü gibidir. Bu tabloda verilen rakamlar güncel olup bunun üzerine herhangi bir kararname yayınlanmamıştır. Aşağıdaki tabloda hangi personelin ne kadar alacağı çıkarılmıştır ;

 

2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi Maaş Artış Miktarı

2017 YILINDA TSK MENSUBU ASKERLERE TAZMİNAT ZAMMI  Haberimizi Okumak İçin tıklayınız….

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER