Haber Sırası

ABD başkanlık seçimi için geri sayım başladı!

ABD Başkanlık Seçimi (8 Kasım 2016) – Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimleri için geri sayım başladı. Halk yarın sandığa giderek yeni ABD başkanını belirleyecek.

ABD başkanlık seçimi için geri sayım başladı!
07 Kasım 2016 - 22:30 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimleri için geri sayım başladı. Halk yarın sandığa giderek yeni başkanı belirleyecek.

Hillary Clinton ve Donald Trupm ise kararsız seçmenleri ikna etme peşinde. Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’dan ise Clinton’un elini güçlendirecek bir açıklama geldi. FBI Başkanı James Comey, Clinton’ın elektronik posta soruşturması ile ilgili ceza almaması gerektiğini açıkladı.

Amerika yarın 45. başkanını belirlemek için sandık başına gidecek. Hillary Clinton anketlerde az farkla da olsa Donald Trump’un önünde görünüyor. Seçimin kilit eyaleti ise yine Florida olacak. Uzmanlar Florida’yı alan Beyaz Saray’ı kazanır diyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde kritik başkanlık seçimlerine artık saatler var. Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ve Demokratların başkan adayı Hillary Clinton, son kozlarını oynuyor. Seçim için geri sayım sürerken Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’dan Clinton’ın elini güçlendirecek bir açıklama geldi. FBI başkanı James Comey, Kongre’ye bir mektup göndererek Hillary Clinton’un yeni keşfedilen e-postalarla ilgili ceza almasını gerektirecek bir unsura rastlamadıklarını açıkladı. Seçimlerin hemen öncesinde gelen FBI açıklaması, Clinton’un geleceği ile ilgili belirsizliği ortadan kaldırmış oldu. Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump ise FBI’ın kararın tepkili. Cliton’ın hileli bir sistem tarafından korunduğunu öne sürdü. Trump, 650 bin e-postanın birkaç günde incelenmesinin imkansız olduğuna dikkat çekti. Clinton’un işlediği korkunç suçlardan kaçamayacağını ifade etti.

Trump son mitinginde ABD halkına, “Herkesi oy vermeye çağırıyorum. Sandığa gidin ve adaleti yerine getirin.” diye seslendi.

Jay-Z, Beyonce ve Katty Perry’nin ardından dünyaca ünlü basketbol yıldızı LeBron James de Clinton ile birlikte mitinge katıldı. Clinton’a destek veren bir diğer isim ise ABD Başkanı Barrack Obama’ydı. Obama’nın Florida’daki mitinginde Stevie Wonder da sahne alarak şarkı söyledi.

Son kamuoyu yoklamaları Trump’ın yüzde 39 oy ile yüzde 44 oy oranına sahip Clinton’ın 5 puan gerisinde olduğunu gösteriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER