Haber Sırası

Aleyna Tilki valilik engeline takıldı!

Aleyna Tilki yaşından dolayı valilik engeline takıldı. Cevapsız Çınlama adlı şarkısıyla gündemde olan Aleyna Tilki’ye İstanbul Valiliği’nden sahne engeli geldi.

Aleyna Tilki valilik engeline takıldı!
22 Ekim 2016 - 13:18 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Son dönemlerde müzik piyasasında fırtınalar estiren Cevapsız Çınlama adlı şarkısıyla gündemde olan Aleyna Tilki‘ye İstanbul Valiliği’nden sahne engeli geldi.

Yaşının küçük olması nedeniyle eleştirilere maruz kalan Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama şarkısıyla rekora koşuyor. Genç şarkıcının aranjörlüğünü Emrah Karaduman’ın yaptığı şarkısı, Youtube’da iki ay gibi kısa bir süre içinde 88 milyondan fazla kişi tarafından dinlendi.

Aleyna Tilki’nin başarısı canlı müzik yapan eğlence mekanlarının da dikkatini çekti. Beyoğlu’da hizmet veren Opera adlı mekanının işletmecisi Candan Topdemir genç şarkıcıyı mekanında sahne alması için ikna etti. Topdemir, 16 yaşındaki Aleyna Tilki’nin sahneye çıkabilmesi için valiliğe başvuru yaptı. Ancak İstanbul Valiliği bu konuda hassasiyet göstererek 18 yaşından küçük birinin içkili mekanlarda sahne alamayacağını belirtti ve talebi reddetti.

Aleyna Tilki ilk olarak iki yıl önce Yetenek Sizsiniz Türkiye’ye yarışmacı olarak katılmış ve farklı sesiyle jüri ile seyircileri etkilemeyi başarmıştı. O dönem başarılı aranjörlerden Emrah Karaduman’ın da dikkatini çeken genç şarkıcı, uzun bir çalışmanın ardından yayınladığı Cevapsız Çınlama adlı şarkısıyla başarıyı yakaladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER