Haber Sırası

Ankara’ya ne zaman kar yağacak belli oldu!

Kış mevsimi etkisini artırdıkça soğuyan havalar akıllara “Kar ne zaman yağacak?” sorusunu getiriyor. Özellikle öğrenciler Ankara’ya ne zaman kar yağacak?” sorusunun cevabını şimdiden merak etmeye başladı.

Ankara’ya ne zaman kar yağacak belli oldu!
01 Aralık 2016 - 18:13 'de eklendi ve 1903 kez görüntülendi.

İç Anadolu bölgesinde yer alması itibari ile karasal iklimin hakim olduğu Ankara’da her kış mutlaka kar yağıyor. Ankara’da bazı yıllarda hayat şartlarını oldukça olumsuz etkileyen kar yağışının bu yıl ne zaman başlayacağı başkent sakinleri tarafından merak ediliyor. Özellikle Ankara’da okuyan ve kar tatilini iple çeken öğrenciler Ankara’da ne zaman kar yağacak? sorusunu şimdiden sormaya başladı.

Sıcak yaz ve ılık sonbahar günlerini geride bıraktığımız şu günlerde, hava sıcaklıkları her geçen gün düşmeye devam ediyor. Kış mevsiminin kendisini iyiden iyiye göstermeye başladığı Ekim ayından hava sıcaklıkları gece saatlerinde sıfır dereceye kadar yaklaşmış durumda.  Ekim ayı boyunca gündüz saatlerinde en yüksek 22 derece, en düşük 14 derece olarak tahmin edilen hava sıcaklığı, gece saatlerinde ise 3 dereceye kadar düşüyor. Kış mevsimi etkisini artırdıkça soğuyan havalar akıllara “Kar ne zaman yağacak?” sorusunu getiriyor. Özellikle kar tatilini iple çeken öğrenciler ne zaman kar yağacağını şimdiden merak etmeye başladı.

Geçmişte teknolojinin fazla gelişmemiş olmasından dolayı hava tahminleri çok profesyonel şekilde yapılamıyordu. Ancak günümüz teknoloji çağında bir bölgenin hava tahminleri çok önceden yapılabiliyor. Üç ay sonrasında nasıl bir hava durumu oluşacağı gelişmiş meteoroloji radarları tarafından görülebiliyor ve bu doğrultuda tahminler yürütülüyor.

Ankara’ya ne zaman kar yağacak?

Dünyaca ünlü meteoroloji tahmin sitesi Accuweather’da Ankara’nın önümüzdeki üç aylık hava durumunu kontrol ettiğimizde, başkente ilk karın Aralık ayı içinde düşeceğini görüyoruz. 15 Kasım 2016 itibariyle hava sıcaklıkların gece saatlerinde sıfır dereceye düşmesi beklenen Ankara’ya, 1 Aralık 2016 tarihinde ilk kar yağışının düşeceği tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER