Haber Sırası

Astral Seyahat gerçekten yapılabilir mi?

Astral Seyahat nedir? Astral projeksiyon veya bilinen adı ile astral seyahat, fiziksel bedenden ayrı ve onun dışında seyahat edebilen astral bedenin varlığını kabul eden OBE (out of body experience)’nin bir yorumudur.

Astral Seyahat gerçekten yapılabilir mi?
29 Kasım 2015 - 0:54 'de eklendi ve 1077 kez görüntülendi.

Astral projeksiyon veya bilinen adı ile astral seyahat, fiziksel bedenden ayrı ve onun dışında seyahat edebilen astral bedenin varlığını kabul eden OBE (out of body experience)’nin bir yorumudur.

Astral seyahat, fiziksel bedeni terk ederek astral düzlemde yapılan yolculuk olarak tanımlanmaktadır.

Astral seyahatte temel fikir, bilinç ya da ruhun fiziksel bedenden ayrılarak öbür dünya olarak bilinen aleme yolculuk yapmasına dayanır. Astral seyahat yapmak için rüyalar ya da meditasyon biçimleri kullanılır.

Astral seyahat yaptıklarını iddia eden bireyler, çeşitli halüsinojenik ve hipnotik duygular yaşadıklarını bildirmektedir. Ancak şu ana kadar bilimsel olarak astral seyahatin varlığını kanıtlanamamıştır.

Bazı kişiler astral seyahatin Hıristiyanlığın kutsal kitabı olan İncil’de de yer aldığı iddia eder. Başta Eski Mısır’da olmak üzere diğer dinlerde de astral seyahat ile aynı anlama gelen ruh yolculuğu gibi kavramların yer aldığı görülür.

Astral seyahat nedir astral seyahat yapanlar

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

  • Bazıları astral seyahatin gece uyumadan önce başladığına, bazıları da sabahın erken saatlerinde henüz uykuluyken başladığına inanır. Bunun nedeni olarak da şafak vaktinin farkındalık ve rahatlama konusunda daha uygun olduğu gösterilir. Ancak astral seyahatin ne zaman başlayacağı konusunda katı kurallar yoktur. Yani herhangi bir zamanda astral seyahat yapmak mümkündür. Astral seyahat, kişinin kendisini astral seyahat için güçlü hissettiği herhangi bir zamanda gerçekleşebilir.
  • Astral seyahat derin bir gevşeme durumu gerektirir, bu nedenle ortamın tamamen rahat olması gerekmektedir. Sessiz ve sakin bir odada yatak veya bir kanepe uzanarak başlayabilirsiniz.
  • Gözlerinizi kapatın ve zihninizi rahatsız edici düşüncelerden temizlemeyi deneyin. Vücudunuza ve nasıl hissettiğinize yoğunlaşın. Amaç tam zihin ve bedensel gevşeme durumuna geçmektir.
  • Kaslarınızı esnetin ve daha sonra onları gevşetin. Ayaklarınızdan başınıza kadar, vücudunuzdaki bütün kasların rahatladığından emin olun.
  • Derin nefes alın ve tamamen nefes verin. Göğüs ve omuzlarınızı gergin tutmayın, sadece rahatlayın.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER