Haber Sırası

Astsubay Kıdemli Başçavuşlara 367 TL Astsubay Başarı Tazminatı iddiası!

Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alan bilgiye göre Kıdemli Başçavuş (Kd.Bçvş) rütbesindeki Astsubaylar’ın maaşlarına, “Astsubay Başarı Tazminatı” adı altında 367 TL zam yapılacağı iddiası yer aldı. Assubay Başarı Tazminatı verilecek mi?

Astsubay Kıdemli Başçavuşlara 367 TL Astsubay Başarı Tazminatı iddiası!
09 Mayıs 2016 - 1:16 'de eklendi ve 9320 kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ve sayıları itibari ile Türk Ordusu’nun bel kemiğini oluşturan Astsubaylar’a çok yakında müjdeli bir zam haberi gelebilir! Bugün bazı Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alan bilgiye göre Kıdemli Başçavuş (Kd.Bçvş) rütbesindeki Astsubaylar’ın maaşlarına, “Astsubay Başarı Tazminatı” adı altında 367 TL zam yapılacağı iddiası yer aldı.

Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alana habere göre, Kd.Bçvş. maaşlarına yapılacak 367 TL’lik zam “Astsubay Başarı Tazminatı” adı altında yapılacak ve derece-kademesi ne olursa olsun Kd.Bvçş. rütbesinde olan tüm Astsubaylar’ı kapsayacak.

Astsubaylar uzunca bir süredir özlük hakları ve maaşlarında iyileştirme yapılması için seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu sesi duyan siyasiler, ömürlerini ülkenin güvenliği için harcayan, ailelerinden yıllarca ayrı kalan, gerektiğinde vatan için hiç düşünmeden şehadet şerbetini içen Astsubaylar’ın hak ettikleri şartlarda yaşamaları için gerekenleri yavaş da olsa hayata geçirmek için çalışmaya başladı. Hatta geride bırakmak üzere olduğumuz 2015 yılında yapılan genel seçimler öncesi bazı siyasi partilerin seçim vaatleri arasında Astsubay ve Uzman Erbaşlar’ın özlük hakları ile ilgili olanlar da vardı.

Astsubay Başarı Tazminatı adı altında verileceği iddia edilen 367 TL, ömrünün 25 yıldan fazlasını bu ülke için vermiş silahlı kuvvetler personeli olan Kıdemli Başçavuşlar’ın bir nebze olsun rahat nefes almasını sağlayacaktır. Umarız ki bu iddialar gerçek olur ve ordumuzun bel kemiği olan Astsubaylar’ın en tecrübelileri olan Kıdemli Başçavuşlar en kısa zamanda 367 TL‘lik iyileştirmeden yararlanmaya başlar.

GÜNCELLEME:

“Astsubay Başarı Tazminatı” iddiası üzerine yaptığımız araştırmada, ilgili teklifin komisyon metninde olduğunu ancak TBMM’ye gönderilen metinde yer almadığını öğrendik. Bunun anlamı böyle bir zammın şimdilik olmadığı.

TBMM’de görüşülen ve kabul edilen kanun tasarısına göre askeri öğrenci, er ve erbaş harçlıklarına zam yapılmıştır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER