Haber Sırası

Bajaj Qute 15 bin liralık fiyatı ile şaşırtıyor!

15.000 TL’lik sıfır otomobil Bajaj Qute Türkiye’de ne zaman satılacak? Ucuz otomobil sahibi olmak isteyenlerin dört gözle beklediği Bajaj Qute hakkında detaylı bilgiler haberimizde.

Bajaj Qute 15 bin liralık fiyatı ile şaşırtıyor!
01 Kasım 2016 - 21:09 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.

Hindistan motosiklet firması Bajaj, şimdiye kadar ürettiği en ucuz arabası Bajaj Qute’yi 16 ülkede satışa sunmaya hazırlanıyor. Türk otomobil severler Bajaj Qute fiyatını duyar duymaz, “Bajaj Qute Türkiye’de ne zaman satılacak?” diye merak etmeye başladı. Neredeyse Doğan SLX fiyatına satılacak olan Bajaj Qute fiyatı ve özellikleri haberimizde.

Dış tasarımı 4 tekerlekli bir motosikleti andıran minik otomobil Bajaj Qute, gerçekten de 4 tekerlekli bir motosiklet olarak üretilmiş. Bajaj Qute, Hindistan’dan bile önce ilk kez Türkiye’de satışa sunulacak. Hintli firmanın Türkiye temsilcisi Kuralkan Holding, hali hazırda firmanın motosiklet modellerinin satışını yapıyor.

15 Bin Lira!

Otomobil sahibi olanların dahi ilgisini çeken Qute, diğer ülkelerde 2.000 $ fiyat ile satışa sunulacakken, Türkiye’de ise ÖTV ve KDV nedeniyle 15.000 TL’lik fiyat ile satışa sunulacak. Qute 4 tekerlekli bir motosiklet olsa da, B sınıfı ehliyetli olanlar da bu aracı kullanabilecek.

Bajaj Qute Teknik Özellikleri

Avrupa Tüm Araç Tipleri Uygunluk (WVTA) standartları testlerinden başarıyla geçen Bajaj Qute, 216.6 cc ve 13 HP’lik bir motora sahip. Aracının motorunun küçük olması sayesinde 3 litrelik yakıtla yaklaşık 110 km yol katedilebiliyor. Otomobil şehir içi kullanım şartlarına uygun olarak maksimum 70 km/saat hıza ulaşabiliyor. Aracın bagaj kapasitesi ise 191 litre ile boyutlarına göre oldukça geniş görünüyor. Bajaj Qute’nin ağırlığı ise 400 kg’dan daha az olarak açıklandı.

Bajaj Qute Türkiye’de ne zaman satılacak?

Bajaj’ın satışına otomobil konusunda Avrupa Birliği standartlarının geçerli olduğu Türkiye’den başlamaya karar verdiği Qute isimli aracın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanmadı. İlk etapta 20 araçlık bir paket Türkiye’ye giriş yapacak. Gelen talebe göre sonraki paketlerde otomobil sayısı artırılacak.

Bajaj Qute, Türkiye’den sonra Sri Lanka, Filipinler, Endonezya, Tayland, Peru, Nijerya, Tanzanya and Uganda gibi ülkelerde satışa sunulacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER