Haber Sırası

Bana Alabed Halep’in sesi oldu!

Halep’te yaşayan Suriyeli kız çocuğu Bana Alabed, sosyal medya üzerinden paylaştıklarıyla Halep’in sesi oldu.

Bana Alabed Halep’in sesi oldu!
29 Kasım 2016 - 22:59 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.

7 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu Bana Alabed, bombardıman altındaki Halep’ten yaşadıkları dramı paylaşarak tüm dünyaya sesini duyurmaya çalışıyor. Bana Alabed, savaşa dair yaşadıklarını Twitter hesabından paylaşıyor. İngilizce yazdığı mesajlara İngilizce öğretmeni olan annesi yardımcı oluyor. Bana’nın son paylaşımlarından biri Halep’teki evlerine düzenlenen bombardımanın ardından “bu gece bir evimiz yok, bombalandık, yıkıntılar içindeyim, ölümü gördüm, az kalsın ölüyordum.” oldu.

Evleri yıkılan aile komşularına sığınmak zorunda kaldı. Suriyeli Bana, ertesi gün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında saldırıda hafif yaralandığını belirterek, açlıktan şikayet etti ve ölmek istemediğini söyledi. Suriyeli kız çocuğu yıkılan evinin fotoğrafını da paylaştı. Fotoğrafın altında “oyuncaklarım öldü, çok üzgünüm ama hayatta kaldığım için mutluyum.” yazdı.

bana-alabed

Bana Alabed’in bombardımanda harabeye dönen evi

bana-alabedin-bombalanan-evi

Bu paylaşımlarıyla büyük ses getiren Bana, Eylül ayında sosyal medya aracılığıyla sesini duyurmaya başladı. Halen 170 binden fazla takipçisi var. Bana’nın takipçileri arasında Harry Potter serisinin yazarı J.K.Rowling de var. Rowling kitaplarının dijital bir kopyasını Suriyeli çocuğa göndermişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER