Haber Sırası

Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Baş ağrıları için bitkisel çözümler başınızda oluşacak ağrıların en aza inmesinde ve hatta tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Mucizevi bitkileri kullanarak baş ağrılarından kurtulmak mümkün.

Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri
21 Aralık 2015 - 21:20 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

Baş ağrıları için bitkisel çözümler başınızda oluşacak ağrıların en aza inmesinde ve hatta tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Mucizevi bitkileri kullanarak baş ağrılarından kurtulmak mümkün. Peki hangi bitki nasıl kullanılmalı ve tedavi sürecinde nasıl kullanılmalıdır? İşte tüm bu soruların yanıtını sizler için araştırdık. Baş ağrısına iyi gelecek bitkiler;

Kedi Otu: Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilinen kedi otu, baş ağrısı için de yararlı bir bitkidir. Günümüzde bir çok tablet, hap ve bitki özlü çay içerisine de katılan bu bitki çeşidi rahatsızlığın yatıştırılabilmesi adına başvurulabilecek başlıca bitki türlerinden biridir.

Sarı Kantaron: Özellikle doğal anti-depresan olarak bilinen bu bitki türü moral bozukluğu, motivasyon eksikliği, vb. semptomlara karşı etki eden ilaçların içerisinde kullanılmaktadır. Baş ağrısı açısından rahatlatıcı bir etkiye sahip olan sarı kantaron çay formunda tüketilebilir.

Zencefil: Baş ağrıları için yararlanılabilecek diğer bir bitki çeşidi ise zencefildir. Diğer bitkisel içeriklerden farklı olarak zencefil baş ağrısını geçirmek değil de önlemek amacıyla kullanılabilir. Mide sancıları için de oldukça yararlı bir bitki türüdür.

Nane: Nane, baş ağrısı için çay şekilnde değil de yağ olarak kullanılmalı, ağrıyan noktalara yüzeysel şekilde, sürülerek uygulanmalıdır. Bilimsel bir kanıtı olmasa da bu uygulama şeklinin rahatlatıcı bir etkisi olduğu iddia edilmektedir.

Bunların dışında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kronik baş ağrıları, migren ağrıları ve sık sık baş ağrısı çekenler için taze sıkılmış havuç suyu kürü öneriyor. Baş ağrısı şikayeti olanların başlangıçta sabah ve akşam yemeklerinden iki saat sonra birer bardak taze sıkılmış havuç suyu içmelidir. Baş ağrılarına karşı başlangıç kürü 20 gün uygulanır.. Daha sonra sadece akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak olmak üzere iki ay süre ile uygulanır. Daha sonra da zaman zaman (haftada 3- kez) içilerek küre devam edilir. Hanımların adet günlerinde görülen baş ağrıları için, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu konulup, 10 dakika demlenip süzülür. Ve günde 2 çay bardağı içilir.

Umarım baş ağrısı ile ilgili yeterli bilgiye ulaşmanıza sebep olmuşumdur. AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM. 🙂

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER