Haber Sırası

Baş Ağrısına İyi Gelen 8 Farklı Yöntem

Dünyada her üç kişiden biri baş ağrısı çekiyor. Baş ağrısının yaklaşık 165 çeşidi var. Bilim adamları da sürekli yeni ilaçlar geliştiriyorlar.

Baş Ağrısına İyi Gelen 8 Farklı Yöntem
14 Aralık 2015 - 12:03 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

Dünyada her üç kişiden biri baş ağrısı çekiyor. Baş ağrısının yaklaşık 165 çeşidi var. Bilim adamları da sürekli yeni ilaçlar geliştiriyorlar. Alman Bunte Dergisi, son sayısında baş ağrısını geçirmenin 8 farklı yolunu konu yaptı.

Mucize ilaç

Migren ağrılarına karşı geliştirilen ‘‘Triptane’’ umut veriyor. İlaç, beynin ‘‘serotenin’’ hormonu salgılayıp ağrıların geçirilmesini sağlıyor. Ancak kalp hastalarının dikkatli olması gerekiyor.

Rahatlama

Yoga, meditasyon gibi yoğun konsantrasyon gerektiren aktivitelerle baş ağrısını gidermek mümkün. Bacak ve boyun kaslarını ritmik olarak kasıp gevşetmenin ağrıyı gidermede etkili olduğu söyleniyor.

Fazla Işık

Stres, gürültü, çakan spot ışıklar ya da aşırı aydınlık migren ataklarına neden olabilir. Güneş gözlüğü takarak ya da gürültülü yerlerden uzak durarak baş ağrısı engellenebilir.

Akupunktur

Akupunktur iğneleri vücudun acı dindiren mekanizmalarını harekete geçirerek baş ağrısını son verebilir.

Mineral Şart

Migrene karşı özellikle magnezyum gibi gerekli ölçüde mineral takviyesi yapmak gerekir. Magnezyum, beyindeki damarları rahatlatarak kan akışını iyileştirir.

Botulinum

Yüzdeki kırışıkları ya da aşırı terlemeyi gidermek için kullanılan ve bir çeşit zehir olan botulinum, boyundan ya da başın belirli yerlerinden enjekte edildiğinde kas gerginliği ve baş ağrısını gideriyor.

Limonlu kahve

Koyu kahvenin içine sıkılan limon suyu, baş ağrısının giderilmesinde etkili oluyor. Kahve, ağrıyı beyne taşıyan sinyalleri durduruyor, limon da kafeinin hızla etkili olmasını sağlıyor.

Nane yağı

Nane yağı, kronik baş ağrılarına karşı yeni mucize olarak kabul ediliyor. Araştırmalar alna ve şakaklara sürülen nane yağının etkili olduğu ortaya çıkardı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER