Haber Sırası

Başbakan talimat verdi: FETÖ davalarına başlayın!

FETÖ davaları ne zaman başlayacak? Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti’nin Afyonkarahisar kampında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a FETÖ davalarına başlayın talimatı verdiği öğrenildi.

Başbakan talimat verdi: FETÖ davalarına başlayın!
22 Ekim 2016 - 22:48 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti’nin Afyonkarahisar kampında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a FETÖ davalarına başlayın talimatı verdiği öğrenildi.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası birçok kişi darbe girişimine karıştığı ya da FETÖ’ye üye olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevlerine gönderildi. Tutuklananlar arasında suçu sabit olanların yanında başta çok sayıda TSK personeli olmak üzere birçok suçsuz kişi de yer alıyor. Halk FETÖ’den tutuklananların bir an önce yargılanması ve suçlu ile suçsuzun birbirinden ayrılmasını bekliyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın partisinin Afyon kampında FETÖ’den tutuklanan ve ihraç edilenler hakkında bilgi aldıktan sonra davaların bir an önce başlaması için Bekir Bozdağ’a talimat verdiği belirtildi. Başbakan’ın Halkın davaların başlaması konusunda hassas olduğu ve suçlu olanların gereken cezayı alırken, suçsuz olanların ise bırakılmasını istediği görüşünü Bozdağ’a ilettiği öğrenildi.

FETÖ davaları ne zaman görülecek?

FETÖ tutuklamaları kapsamında cezaevlerinde yüzlerce asker, polis ve kamu görevlisinin yanında birçok iş adamı da yer alıyor. Tutuklananlardan suçsuz olduğu düşünülenlerin aileleri, valiliklerde oluşturulan kriz masalarına şahsen ya da avukatları aracılığıyla dilekçe vererek tutuklu bulunan yakınlarının bir an önce bırakılmasını talep ediyor.

Başbakan’ın talimatının önümüzdeki günlerde yerine getirilmeye başlanması ve FETÖ davalarının Kasım ayı içinde görülmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER