Haber Sırası

Batman İmam Hatip’te tecavüz iddiası!

Batman’da imam hatip okulunda tecavüz olayı doğru mu? Twitter’da en çok konuşulan konular arasında giren Batman İmam Hatip’te tecavüz iddiası gerçek mi?

Batman İmam Hatip’te tecavüz iddiası!
30 Kasım 2016 - 14:24 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Son dönemlerde İmam Hatip okullarında yaşanan tecavüz olaylarına bir yenisinin daha eklendiği iddia ediliyor. Sosyal medya Batman İmam Hatip’te tecavüz yaşandığı iddiasıyla çalkalanıyor. Twitter kullanıcıları Batman’da yaşandığı iddia edilen tecavüz olayına #BatmanİmamHatipteTecavüz etiketiyle tepki göstermeye başladı. Etiket kısa sürede Twitter’da en çok bahsedilen konular arasına girerek trending topics (TT) listesinde üst sıralara yükseldi.

Dün akşam Adana Aladağ’da kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, 11’i öğrenci 1’i eğitmen olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmişti. Henüz bu acı haberin etkisi sıcakken bu kez Batman İmam Hatip’te 4 çocuğa tecavüz edildiği iddiası gündeme geldi.

Birçok Twitter kullanıcısı Batman’da yaşandığı iddia edilen tecavüz olayına tepki göstermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise tepki gösteren kullanıcıları imam hatiplere ve dine saldırmakla suçluyor.

Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadığından, sosyal medya kullanıcıları bu iddiaya inanıp inanmama konusunda kafa karışıklığı yaşıyor.

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Twitter hesabından Batman’da yaşandığı iddia edilen tecavüz olayıyla ilgili mesajlar paylaştı.

İşte o Başaran’ın paylaştığı mesajlar;

“Batman’da 4 çocuğa tecavüz edildiği bilgisi üzerine yaptığımız araştırmada gündüz saatlerinde çocukların hastaneye getirildiğini, muayenelerinin yapıldığı bilgisini edindik. Çocukların şu anda ne durumda ve nerede oldukları bilinmiyor. Hastane yetkililerinin hiç birine ulaşamıyoruz. Bu olayın üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz. Yetkililerden derhal açıklama bekliyoruz.”

ayse-acar-basaran

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER