Haber Sırası

Blog yazarak para kazanmak isteyenler için başlangıç rehberi

Blog yazarak nasıl para kazanılır? Blog yazarak para kazanmak kolay mıdır? İnternet sitesinden para kazanmak için neler gereklidir? İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri olan “blog yazarak para kazanmak” konusuyla ilgili her şey haberimizde.

Blog yazarak para kazanmak isteyenler için başlangıç rehberi
30 Ekim 2015 - 23:00 'de eklendi ve 826 kez görüntülendi.

Günümüz ekonomik şartları herkes tarafından biliniyor. İyi bir işe sahip olup, güzel maaş alanlar bile daha iyi bir hayat yaşamak için ek gelir elde etme peşinde. Tabii ek gelir elde etmek için her şeyden önce boş zamana ihtiyacınız var. Eğer siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız “Blog yazarak para kazanmak” konulu haberimizi dikkatlice okuyun.

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Öncelikle “Blog ne demek?” sorusunun cevabı vermemiz gerekiyor. Blog, internet üzerinde herhangi bir konuda düzenli olarak içerik eklenen, sözlük anlamına baktığımızda “günlük” kelimesine karşılık gelen internet sayfalarına verilen isimdir. Bilgisayar kullanmayı bilen herkes blog açabilir ve blog yazarak para kazanabilir. Ancak bu iş çok da kolay değildir ve emek isteyen bir iştir. Ne demiş atalarımız “emeksiz yemek olmaz”.

Blog yazarak para kazanabilmek için öncelikle bir blog sahibi olmak gerekiyor. Günümüzde internette blog sahibi olmak için iki yol bulunuyor. Bunlarda birisi “ücretsiz blog servislerini kullanmak”, diğer ise belli bir ücret karşılığında kendinize “özel alan adı (domain)” alarak blog yazmak.

Ücretsiz Blog Servisleri Hangileridir?

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan blog servisi “Blogger“dır. Blogger Google’ın ücretsiz bir servisi olup, bu servisi kullanabilmeniz için öncelikle bir Google hesabına sahip olmak gerekiyor. Kendinize bir Google hesabı oluşturduğunuzda hem Blogger, hem de Youtube, Gmail, Google Plus gibi birçok ücretsiz servisi kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.

Blogger’dan Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

1- Google hesabınızı oluşturduktan sonra www.blogger.com sitesine giriş yapın.

2- Açılan sayfada en altta bulunan “Blogger’a devam et” butonuna tıklayın.

3- Aşağıdaki resimde görülen “Yeni Blog” butonuna tıklayın.

Blogger blog açmak

4- Açılan sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Başlık” ve “Adres” kısımlarını istediğiniz gibi doldurun. Biz haberimizle ilgili olması açısından başlık olarak “Blogtan Para Kazanmak“, adres olarak ise “blogtanparakazanmak.blogspot.com” kullandık. Burada dikkat etmeniz gereken, blog başlığınızın ve adresinizin daha sonra ekleyeceğiniz içeriklerle alakalı kelimelerden seçilmiş olması. Farklı bir şeyler de seçebilirsiniz ancak daha sonraki yazılarımızda da anlatacağımız üzere başlık ve adresin içerikle alakalı olması arama motorlarında ön plana çıkmanız açısından avantaj sağlayacaktır.

Blogger blog açmak_001

5- Başlık ve adres kısımlarını doldurduktan sonra alt kısımdan bir Şablon seçin ve “Blog oluştur!” butonuna tıklayın. Şablon, blogunuzun tasarımı yani görünümü anlamına gelmektedir. İlk etapta Blogger’ın size sunduğu şablonlardan birini seçmek zorundasınız. Daha sonra internette Blogger için üretilmiş birçok ücretsiz ve ücretli blog şablonu bulabilirsiniz.

6- Yukarıdaki adımları başarılı bir şekilde geçtiyseniz artık blogunuz içerik eklemeye hazır!

Bloga nasıl içerik eklenir?

1- Aşağıdaki resimde kırmızı ok işareti ile gösterdiğimiz “Yeni yayın” butonuna tıklayın.

Bloga içerik eklemek

2- Açılan sayfada “Yayın başlığı” yazan kısma ekleyeceğiniz içeriğin başlığını, hemen altındaki geniş beyaz boş kısma da içeriğinizi yazıp, sağ üst köşede yer alan turuncu renkli “Yayınla” butona tıklayın. Aşağıda bu kısımla ilgili kısa bir örnek bulabilirsiniz.

Bloga içerik eklemek_001

Evet artık ilk blog yazınızı internette paylaştınız!

Sıra geldi “blogunuzdan para kazanmaya”! Bu yazımızda size vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Eğer “Blogtan para kazanmak” konusuyla gerçekten ilgiliyseniz haberimizin altındaki yorum bölümünü kullanarak bize yazabilirsiniz. Konuyla ilgilenen çok kişi olması durumunda bu konuyu bir yazı dizisi haline getirip devam edebiliriz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER