Haber Sırası

Bu maçın bilet fiyatları tam 1 milyon dolar!

Amerikan Beyzbol Ligi (MLB) şampiyonluk serisinde Chicago Cubs ile Cleveland Indians arasında oynanacak maçın biletleri karaborsada 1 milyon dolara satılıyor!

Bu maçın bilet fiyatları tam 1 milyon dolar!
26 Ekim 2016 - 1:39 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Bir maç bileti 1 milyon dolar olur mu? Amerika’da oldu!

Amerika’nın en popüler sporu olan beyzbolda şampiyonluk serisinde önemli bir karşılaşma var. Seriyi önemli hale getiren ise Chicago Cubs’ın 100 yıllık şampiyonluk hayali. Eğer olursa 1 milyon dolarlık koltuklardan bu şampiyonluk hayali izlenebilecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nin birçoklarına göre en başarısız beyzbol kulübü. Chicago Cubs, 1908 yılından beri şampiyonluğa hasret. Şampiyonluk serisinde Cleveland Indians ile karşılaşacak Chicago Cubs’ın kupa umutları, 7 maçlık seriyi ABD tarihinin ne merakla beklenen spor olayı haline getirmiş durumda. Beklentinin bu derece yüksek olması bilet fiyatlarına da yansıdı. Haftalar öncesinde tükenen biletler, kara borsada 10 binlerce dolara satılıyor.

Chicago Cubs’ı destekleyen bir taraftar maçla ilgili düşüncelerini şöyle özetliyor;

“Biletlere 20 bin dolar harcadım, ama kazandığımızda orada olmalıyım. Bu maçı izleme fırsatı insana hayatında bir kez gelir.”

Loca biletleri ortalama 50 bin dolara alıcı buluyor. İnternet ortamında ise özel biletler için 100 bin, hatta 1 milyon dolar talep ediliyor.

Bilet satış sisteminde görevli bir personel bilet fiyatlarıyla ilgili şunları söylüyor;

“Şu anda 6 bin dolardan ucuza bilet bulmak mümkün değil. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir durum.”

Uzmanlar Cleveland’ta biletlerin yarı yarıya daha ucuz olduğunu söylüyor. 7 maçlık serinin favorisi ise 100 yıllık kupa özlemini sona erdirmeyi hedefleyen Chicago Cubs olarak görülüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER