Haber Sırası

Bursa’da 300 bin domino taşıyla rekor kırıldı!

Bursa Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet’in 93. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında 300 bin domino taşıyla bir gösteri yaparak Türkiye rekoru kırdı.

Bursa’da 300 bin domino taşıyla rekor kırıldı!
30 Ekim 2016 - 16:45 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

Bursa Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet’in 93. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında 300 bin domino taşıyla bir gösteri yaptı. Domino taşlarıyla yapılan gösterinin başarılı olmasıyla Türkiye rekoru kırılmış oldu.

Bursa’daki domino taşı gösterisinde tema olarak Çanakkale Savaşı, Milli Mücadele dönemi ve ilk meclis binası yer aldı. Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir rekor denemesi gerçekleştirdi. Almanya, Avusturya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Hollanda ve İsviçre’den 14 kişilik uzman ekip taşları dizmek için günler öncesinden Bursa’ya geldi. Büyük bir özenle dizilen 300 bin domino taşı dakikalar içinde devrildi. Türkiye’nin en büyük domino koreografisiyle rekor kırıldı. Gösteride Çanakkale ve İstiklal Savaşları, Cumhuriyet, Türkiye’nin kültürel mirası, geleneksel sanatlar ve 15 Temmuz Darbe Girişimi de kullanılan temalar arasında yer aldı.

300 bin domino taşıyla kırılan rekor!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER