Haber Sırası

Çalışma Bakanı açıkladı: Memur alımı yapılmayacak mı?

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı canlı yayında “Kamuya alımların belirli bir süre için durdurulduğunu” açıkladı. Peki şimdi ne olacak? 2016 Aralık ayında memur alımı yapılmayacak mı? Bu yıl merkezi atama iptal mi olacak?

Çalışma Bakanı açıkladı: Memur alımı yapılmayacak mı?
14 Ekim 2016 - 22:28 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.

NTV’de canlı yayına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Kamuya alımların belirli bir süre için durdurulduğunu” açıkladı.

Bakan Müezzinoğlu NTV kanalındaki canlı yayında kamuya alımlar, taşeronların kadroya alınması ve asgari ücret gibi önemli konularla ilgili açıklamalar yaptı. Müezzinoğlu, kamuya personel alımlarının belirli bir süre için durdurulduğunu belirtti. Bunun nedeninin ise “kamuyu daraltan dinamikleri yükselterek, ülkenin geleceğine daha güvenli bakabilmek” olarak açıkladı.

Müezzinoğlu’nun bu açıklamasının ardından Aralık ayında yapılacak merkezi atamayı bekleyen binlerce memur adayının kafasında, 2016 Merkezi Atama iptal mi olacak? şeklinde soru işaretleri oluştu. Ancak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM)’nin resmi websitesinde yer alan 2016 Yerleştirme Takvimi’nde, KPSS-2016/2 merkezi ataması için tercihlerin 21 Aralık-30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacağı yer alıyor.

TAŞERON İŞÇİLER VE SÖZLEŞMELİLER İÇİN ORTAK ÇÖZÜM

Kamuya memur alımı dışında taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Müezzinoğlu, sözleşmeli kamu çalışanları ve taşeronların kadroya alınması sorunlarının ortak çözümü için çalışma yapacaklarını belirtti.

ASGARİ ÜCRET

Müezzinoğlu geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul eden “asgari ücretten gelir vergisi” konusuna da değinerek, hükümetin 1300 TL olan asgari ücretten vergi alınmaması yönünde karar aldığını ve hiçbir asgari ücretlinin maaşının 1300 TL’nin altına düşmemesi konusunda çalışma yaptıklarını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER