Haber Sırası

Cilt Gençleştirme Yöntemleri yaşlanmanın etkilerini azaltıyor

Cilt gençleştirme yöntemleri nelerdir? Cilt gençleştirme yöntemleri fiyatları ne kadar? Cilt gençleştirme uygulamaları nasıl yapılır?

Cilt Gençleştirme Yöntemleri yaşlanmanın etkilerini azaltıyor
03 Ağustos 2015 - 22:04 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

Günümüz teknolojisinin sunduğu imkanlarla cilt gençleştirmede oldukça başarılı yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar üst yüz bölgesindeki mimik çizgilerinin giderilmesinde botulinum toksin uygulamaları, hacim kayıplarında ve kırışıklıkların tedavisinde dolgu enjeksiyonu uygulamaları, kimyasal peelingler, profesyonel cilt bakım yöntemleri, mezoterapi ya da mezolifting adı verilen ve cilt içine vitamin enjekte edilerek uygulanan yöntemler, ultrason tedavisi, fraksiyonel lazer ve diğer lazer uygulamaları, yine son dönemlerde oldukça popüler hale gelen organik iplikle cilt gençleştirme yöntemleri, ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları arasında oldukça başarılı yöntemler olarak gösterilebilir.

Mezolifting nedir, nasıl uygulanır?

Mezolifting ya da mezoterapi, cilt gençleştirme yöntemleri arasında en sık kullanılan pratik uygulamalardan birisidir. Mezoterapi, cilt için gerekli olan vitamin, mineral, kolejen vb. bir takım ajanların çok küçük minik mikro enjeksiyonlarla cilt içerisine yerleştirilmesi yöntemidir.

Mezolifting oldukça etkili bir yöntemdir. Çünkü cilde hem canlılık, aydınlık, parlaklık etkisi verir hem de güçlü bir lifting etkisi sağlar.

Fibroblast enjeksiyonu nedir? Nasıl uygulanır?

Fibroblast enjeksiyonu son dönemlerde oldukça profesyonel bir şekilde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden bir tanesidir. Oldukça profesyonel olmasının nedeni gerçekten genetik mühendisliğe kadar dayanan bir hücresel tedavisi olmasıdır.

Fibroblast enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Kulak arkasındaki deriden çok küçük bir doku parçası elde edilir. Kulak arkasındaki derinin seçilmesinin nedeni, kulak arkası bölgesinin güneş görmemesi ve bu derinin en sağlam en kaliteli fibroblastlara sahip olmasıdır. Elde edilen deri parçası steril koşullarda laboratuara gönderilir. Elde edilen deri parçasındaki fibroblastlar laboratuar ortamında kültüre edilir. Kültüre edilen fibroblastlar tekrar hastanın vücuduna enjekte edilmeye uygun şekle getirilir. Elde edilen genç fibroblastlar, kişinin yüzüne ya da istenilen bölgesine yine mezoterapi şeklinde çok küçük mikro enjeksiyonlar şeklinde enjekte edilir. Böylece hem azalan fibroblastlar geri kazanılmakta hem de daha fazla sayıda elde edilen fibroblastlarla daha güçlü, daha etkili, daha sağlam kolojen yapısına sahip olunmaktadır. Böylece azalan kolejenin yerine konması güçlü bir anti aging tedavisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dermoterapi nedir? Nasıl uygulanır?

Dermoterapi oldukça profesyonel bir cilt bakımı uygulamasıdır. Özel bir alet kullanılaran yapılan bir uygulamadır. Şöyle ki dermoterapi uygulamasında kullanılan alet, üzerinde çok küçük iğneler olan (yuvarlak bir silindirik tambur üzerinde yaklaşık 500 tane küçük iğne) bir alettir. Bu alet cilt yüzeyinde özel tekniklerle gezdirilir. Özel tekniklerle gezdirdikten sonra cilt yüzeyinde hem kan dolaşımının hızlanması, hem de ciltteki kolojenlerin uyarılması sağlanmış olurken, cilt yüzeyinde gözle görünmeyen bir takım küçük mikro kanallar açılır. Mikro kanalların açılmasının nedeni, cildin daha derin tabakalarına ulaşabilmek ki sonradan cilt üzerine sürülen serumun daha derinlere emilmesini sağlamaktır. Böylece ciltte hem güçlü bir anti aging sağlanmış oluyor, hem de sivilce lekeleri ya da sivilce yaraları gibi diğer cilt sorunlarının tedavisi de oldukça başarılı bir şekilde yapılmış oluyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER