Haber Sırası

Deniz Kuvvetleri’nde görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen 310 personel

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan FETÖ soruşturması kapsamında 310 personel hakkında görevden uzaklaştırma ve ihraç işlemi yapıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihraç edilen personelin kimlik bilgileri açıklandı mı?

Deniz Kuvvetleri’nde görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen 310 personel
13 Kasım 2016 - 15:24 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), FETÖ soruşturmaları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen personel olduğunu duyurdu.

MSB Twitter hesabından, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan ve halen devam eden FETÖ soruşturması kapsamında, Deniz Kuvvetleri’nden 291 personelin görevden uzaklaştırıldığını, 19 personelin ise ihraç edildiği açıklandı.

Görevden uzaklaştırılanların 168’inin subay, 123’ünün astsubay, ihraç edilenlerin ise 15’inin subay, 4’ünün astsubay olduğu belirtildi.

Görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen personelin kimlik bilgileri ise açıklanmadı. FETÖ soruşturmaları kapsamında ihraç edilen personellerin kimlik bilgilerinin ilerleyen zamanlarda yayınlanacak yeni bir kanun hükmünde kararnameyle açıklanabileceği düşünülüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER