Haber Sırası

Donald Trump hakkında az bilinen/bilinmeyen 16 gerçek

Donald Trump hakkında bilinmeyenler. Donald Trump’ı biraz daha yakından tanıyalım dedik ve ABD’nin emlak kralı yeni başkanı hakkında az bilinen gerçekleri derledik. İşte Donald Trump hakkında az bilinen gerçekler…

Donald Trump hakkında az bilinen/bilinmeyen 16 gerçek
14 Kasım 2016 - 20:09 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi.

Donal Trump’ın 8 Kasım’da yapılan ABD Başkanlık Seçimi’ni kazanması tüm dünyaya sürpriz oldu. ABD’de Trump’ın başkanlığını kabul etmeyen gruplar tarafından şiddet içeren gösteriler yapılıyor. Ne olursa olsun birçok ünlü ismin Hillary Clinton’ı desteklediği seçimlerden galip ayrılan Donald Trump, 2017 Ocak ayında başkanlığı Barrack Obama’dan devralacak. Tüm bu süreç yaşanırken Donald Trump’ı biraz daha yakından tanıyalım dedik ve ABD’nin emlak kralı yeni başkanı hakkında az bilinen gerçekleri derledik.

İşte Donald Trump hakkında az bilinen 16 gerçek;

1. İngiliz Parlamentosu Donald Trump’ın İngiltere’ye girmesine izin verilmesi gerekip gerekmediğini tartışmak için bir araya gelmiştir.

ingiltere-parlamentosu

2. Donald Trump’a babasından o kadar çok para miras kaldı ki, yalnızca bu parayı faize yatırsaydı bile yine şu anki kadar zengin olacaktı.

babasinin-mirasi

3. Donald Trump, 2000 yılında Reform Partisi’nden başkan adayı olarak Jesse Ventura’nın desteğini almıştır. Seçim öncesi Kaliforniya ve Michigan eyaletlerinin desteğini almış olsa da yarıştan çekilmiştir.

2000-baskan-adayi

4. Donald Trump ilk ve ortaokul yıllarında başını sürekli belaya soktuğu için ailesi tarafından düzeleceği umuduyla New York Asker Akademisi’ne gönderilmiştir.

askeri-okul

5. Başkan olarak yılda ortalama 65.000 kişiyle el sıkışması gereken Donald Trump’ın patolojik mikrop korkusu vardır. Bu nedenle pizzayı bile çatal-bıçak ile yiyebiliyor.

patolojik-mikrop-korkusu

6. Donald Trump Ivana Zelnickova ile evliyken, ABD’li oyuncu Marla Maples ile yasak aşk yaşamıştır. İlişkinin öğrenilmesinden kısa bir süre sonra Trump ile Ivana boşanmıştır.

yasak-ask

7. Trump parmaklarının boyutları konusunda aşırı hassastır. Yıllar önce, Vanity Fair’in editörü Graydon Carter, Trump’ı “kısa parmaklı vulgarian” olarak adlandırdı. Trump ise parmaklarının kısa olmadığını ıspatlamak için ellerinin kopyasını yaptırarak Carter’a gönderdi.

parmaklari

8. Aynı zamanda eski bir oyuncu olan Donald Trump, 1990 yılında Ghost Can’t Do It filmindeki rolüyle En Kötü Yardımcı Aktör dalında Razzie (Altın Ahududu Ödülü) kazanmıştır.

en-kotu-yardimci-aktor

9. Alkol kullanmayan Trump kendi adını taşıyan bir votka markasına (Trump Vodka) sahiptir.

trump-vodka

10. Trump adında bir masa oyunu vardır. Oyun Trump’ın yükselişi başlayınca 1989’da Milton Bradley tarafından piyasaya çıkartılmıştır.

masa-oyunu

11. 1991’de Donald Trump’ın farklı bankalara birkaç milyondan fazla borcu vardı ve bu nedenle servetinin bir miktarını kaybetti. Hatta American Express bankası Trump’ın yatına el koydu.

bankalara-borcu

12. Trump dünyaya yeniden gelseydi, siyahi bir adam olarak doğmak istediğini açıklamıştır. Trump 1989’daki bir röportajında, iyi eğitimli bir siyah adamın, iş piyasasındaki iyi eğitilmiş bir beyaz adama göre muazzam avantajları olduğunu söylemiştir.

siyahi-adam

13. Donald Trump’a The Apprentice adlı programının başarısından dolayı Walk of Fame’de bir yıldız verilmiştir.

hollywood-star

14. İskoçya Üniversitesi, girişimci ve iş adamı olarak kazandığı başarılardan dolayı 2015’te Donald Trump’a onur ödülü vermiştir.

onur-odulu

15. Trump, kendisine “maymunun oğlu” dediği gerekçesiyle ABD’li stand-up komedyeni ve televizyon sunucusu Bill Maher’i dava etmiştir. Babasının maymun olmadığını kanıtlamak için mahkemeye doğum belgesini sunmuş ancak mahkeme davayı düşürmüştür.

maymun

16. Donald Trump’un Trump Tower’ı kurmakla sözleşme yaptığı şirket, inşaatta yasa dışı yollarla ülkede bulunan 200 Polonyalı işçi çalıştırmıştır.

trump-tower

Dikkat: Haberi aktif link içeren kaynak göstermeyenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER