Haber Sırası

E-Okul Karne Çıkartma Nasıl Yapılır ?

E-Okul Karne Çıkartma Nasıl Yapılır. Öğretmenlerin karne döneminde en çok karşılaştığı sorunların başında gelen konulardan biri olan karne çıkartma nasıl yapılır konusunu bu gün açıklayacağız.

E-Okul Karne Çıkartma Nasıl Yapılır ?
11 Ocak 2017 - 21:15 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

E-Okul Karne Çıkartma Nasıl Yapılır ? konusunda ne zamandır bir yazı yazmak istiyordum. BU günkü yazımda E-Okul sistemi içerisinde öğrenci karnelerinin nasıl çıkarılacağını, bu karne çıkartma işlemleri içerisinde hangi tür zorluklar ile karşılaşabileceğinizi siz değerli takipcilerime anlatmaya çalışacağım. Sömestr ( 15 tatile ) tatiline girerken e – okul sisteminden karne çıkartma işlemlerinin ince detaylarını paylaşacağım. Umarım güzel ve faydalı bir yazı olur.

E-Okul ana sayfasına giriş yapınız. E-Okul ana sayfasındayken, İlk öğretim ve orta öğretim sekmesine tıklıyoruz. Önünüze aşağıdaki resimde bulunan ekran açılacak,  (1) Kırmızı bir numaralı ok ile işaret edilen yer olan  ‘’not işlemlerini’’ tıklayınız. Ardından onun altındaki sekmede bulunan ve  (2) numaralı kırmızı ok işareti ile gösterilen  ‘’ders notu girişi’’ sekmesini tıklıyoruz.Bundan sonraki adım ise çok basittir. (3) numaralı kırmızı ok işareti ile belirtmiş olduğumüzerinde yazıcı simgesi bulunan “Yazdır” btonuna tıklayarak E okul sisteminin rapor  alma kısmını açmış oluyorsunuz.

E-Okul Sisteminizde Bulunan Menüler Düzensiz İse;

Bu tür bir hatayı aldıysanız bu tür bir sorun ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki sıralamayı takip edin. E- Okul sisteminize giriş yapın buradan ilkokul ortaokul kurum işlemlerini seçin ardından  not işlemlerini seçin daha sonra  ders notu girişi butonunu seçin akabinde ise yazıcı simgesini seçerek çıkartabilirsiniz…

E-Okul Karne Çıkartırken Rapor Ekranının Açılmaması Durumu;

Sorun bitti mi hayır bitmedi. Eğer tüm çabalarınıza rağmen yazıcıya tıkladıktan sonra ne yaptıysanız rapor ekranı çıkmadıysa Yukarıda belirttiğim işlemleri harfiyen yaptıktan sonra,Aşağıdaki gösterilen şekilde rapor ekranı gelecektir.

Karnesini Çıkartacağınız sınıf 4 üncü sınıf diyelim. Bunu bulup seçiyoruz. Daha sonra “Karne – 4 Sınıflar (Siyah-Beyaz) (Listede olmayalar için Sınıf Geçme Defterine Bakınız)” başlığı içine tıklıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra E-okul sayfasında açmış olduğunuz ekran görüntüsü aşağıdaki şekilde görüldüğü bibi olacaktır.Burada “kurum adı” yazan yer kendiliğinden atanır.  Sınıf / şubesi yazan yerde karneleri çıkartmak istediğimiz sınıfı seçiyoruz. Tüm sınıfı çıkarttınız fakat 1 öğrenci kaldıysa “öğrenci no “  kısına numarasını giriyoruz. Daha sonra tamam butonuna basıyoruz.

Yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Az kaldı sabredin. Açılan sayfa aşağıda belirttiğim sayfanın aynısı olacaktır. 1 Nımaralı kırmızı ok işaretine basarak karneyi yazdırmalısınız. O an işiniz çıktı veya sonra yazdırmak istediğiniz de ise 2 numaralı kırmızı işaret btonuna basıp kaydedebilirsiniz.

Karnelerinizi çıkartmadan önce tavsiye ettiğimiz bir konuda şudur ki öncelikle yazıcının içine boş müsvedde bir kağıt koyarak nasıl çıktığına ve mürekkep düzeyini kontrol etmenizi öneririz.

E-Okul Karne Çıkartma Nasıl Yapılır konusunda yazdığımız yazımızı burada sonlandırıyoruz. Karne çıkartma ile ilgili tüm detayları açık açık yazdık ve konu ile ilgili bir soru kalmadığını umuyoruz. Anlattığımız konularda yapamadığınız ve işin içinden çıkamadığınız bir nokta varsa aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER