Haber Sırası

Emoji bağımlıları Emoji Fuarı’nda bir araya geldi!

Emojilerin renkli dünyası Amerika Birleşik Devletleri’nde görücüye çıktı. San Francisco dünyanın ilk Emoji Fuarı’na ev sahipliği yaptı.

Emoji bağımlıları Emoji Fuarı’nda bir araya geldi!
14 Kasım 2016 - 22:05 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Emoji bağımlıları ABD’de düzenlenen bir fuarda bir araya geldi.

Emojiler dijital iletişimde kullanılan bir dil haline geldi. Elektronik yazışmalarda duyguları daha iyi ifade etmek için her gün binlerce emoji kullanılıyor. Emojilerin renkli dünyası Amerika Birleşik Devletleri’nde görücüye çıktı. San Francisco dünyanın ilk Emoji Fuarı’na ev sahipliği yaptı.

Emojicon adlı fuarda ziyaretçiler emojilerden ilham alarak tasarlanan yeni ürünleri keşfetme imkanı yakaladı. Emoji kullanmayı sevenlere özel klavye seçeneği sunan Facemoji Keyboard onlardan biriydi. Fuarın katılımcıları arasında emoji tasarımcıları da vardı.

Dünyanın ilk Emoji fuarından görüntüler;

Emojiler küçük resimler gibi. İnsanlar emojileri beyninin sağ tarafıyla algılar, oysa kelimeler beynin sol tarafı ile işlenir. Gülen bir emoji insan beyninde gülen bir yüz görmekle aynı etkiyi yaratıyor.

Emojiler 1990’lı yıllarda Japonya’da mesajlaşmada kullanılan semboller olarak ortaya çıktı. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan emojiler, yazılı modern iletişimde vazgeçilmezler arasında girdi. Dünya üzerinde şu an kullanımda olan 1800 emoji var.

İşte o emojilerden bazıları;     

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER