Haber Sırası

En iyi mobil internet tarayıcıları (Chrome vs. Safari vs. Firefox vs. Puffin)

Chrome, Safari, Firefox ve Puffin gibi mobil internet tarayıcılarını sizler için inceledik! En iyi tarayıcı hangisi haberimizde!

En iyi mobil internet tarayıcıları (Chrome vs. Safari vs. Firefox vs. Puffin)
11 Temmuz 2015 - 11:45 'de eklendi ve 858 kez görüntülendi.

Yakın geçmişte taşınabilir cihazların kablosuz internetle buluşması, internetin sonsuz kapılarını avucumuzdaki aletlere açıp şimdilerde çoktan unuttuğumuz ara teknoloji WAP’ı tarihin karanlık dehlizlerine yollamıştı. Bu andan itibaren de internet erişimimizde hep masaüstü deneyimini yakalamayı hedefledik: Daha hızlı açılan sayfalar, sorunsuz görüntülenen siteler ve akıcı bir internet deneyimi. 2015 yılı itibariyle ise mobil tarayıcılardan istediklerimiz biraz daha talepkar. Sınırlı mobil internet veri paketimi daha az harcayarak internette nasıl dolaşabilirim? Flash videoları sorunsuzca nasıl izleyebilirim? Diğer cihazlarıma nasıl erişebilirim? Bu ve benzeri zor görevlerin altından kalkan en iyi mobil tarayıcıları sizler için derledik.

Chrome

Google’un ünlü tarayıcısı Chrome, masaüstü sürümünün üstün perfomansını cebe uyarlayan bir tarayıcı. Üstelik aynı minimalist tasarım anlayışını muhafaza ederek! Arama ve adres çubuğu birleşik ve her zaman alıştığımız gibi ekranın üst kısmında yer alıyor. Google sesli arama desteği yerli yerinde. Üstelik masaüstü bilgisayarınızda da Chrome kullanıyorsanız, mobil sürümde oturum açtığınız anda tüm sekmeleriniz, açılış tercihleriniz ve yer imleriniz otomatik olarak cihazınızla eşleştiriliyor. Chrome’un Masaüstü sürümünde bulunan “gizli mod” mobil sürümde de yer alıyor. Gizli mod’da yaptığınız gezintiye ait tüm çerezler, gezinti tarihçesi, kullanıcı adı ve şifreler, gizli moddan çıktığınız anda otomatik olarak siliniyor. Oldukça pratik. Google Chrome yeni nesil tüm Andorid cihazlarda varsayılan olarak gelirken, iOS ve Windows tabanlı cihazlara yüklenebiliyor.

Safari

iOS cihazlarının varsayılan tarayıcısı Safari, ilk sürümlerinde masaüstü sürümününde uzak görünümü ve oldukça hantal yapısıyla kullanıcıların yoğun eleştirilerine maruz kalıyordu. İlk sürümlerinde çoklu sekme yapısı dahi bulunmayan tarayıcıyla ilgili şikayetler Apple tarafından özenle değerlendirildi ve geliştirmeler sonucu Safari artık en iyi mobil tarayıcılardan biri haline geldi. İhtiyaç duymadığınızda ekranınızı gereksiz biçimde işgal etmeyen adres ve arama çubuğu Safari’nin öne çıkan özelliklerinden. Gezintinizi kaydetmeyen “Do Not Track” özelliği, dahili şifre oluşturucusu, çocuğunuzun internette görmek istemediğimiz içeriklere ulaşamamasını sağlayan ebeyn kontrolleri de Safari’nin son mobil sürümünde bulunan ve onu en iyiler sınıfına sokan özelliklerden birkaçı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER