Haber Sırası

Eskişehir’de eğitime su kesintisi engeli

Eskişehir Valiliği su kesintisi nedeniyle Eskişehir’de 4 Kasım cuma günü okulların tatil ilan edildiğini açıkladı. Öğrenciler izinli öğretmenler idari izinli sayılacak.

Eskişehir’de eğitime su kesintisi engeli
03 Kasım 2016 - 14:20 'de eklendi ve 4830 kez görüntülendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 4 Kasım’da okulların tatil edilip edilmeme kararının Eskişehir Valiliği’nin takdirinde olduğunu ifade etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü Su Arıtma Tesisleri’nde yapılacak yenileme çalışması nedeniyle 1 Kasım’da tüm şehirde 30 saat süreyle su kesintisi olacağını duyurmuştu. Belediye’den yapılan ikinci bir duyuru ile su kesintisi tarihi 4 Kasım’a ertelendi.

Su kesintisinin nedeni ne?

Eskişehir’deki su kesintisinin nedeninin içme suyu arıtma tesislerindeki yenileme çalışmaları ve içme suyu ana boru hatlarındaki 2 metre çapındaki vanaların değiştirilmesi olduğu öğrenildi.

İşte içme suyu boru hattında yer alan ve değiştirilecek olan 2 metre çağındaki vanalar;

eskisehirde-su-kesintisi

Duyuruya göre Eskişehir’deki su kesintisi 4 Kasım saat 14:00’dan başlayıp, tahmini olarak 5 Kasım saat 20:00’a kadar sürecek.

Duyuruda vatandaşların yaşanacak su kesintisi nedeniyle önlem alması gerektiği vurgulandı. Hastane, diyaliz merkezi gibi kritik öneme sahip yerlere ise ESKİ tarafından tankerler ile su verileceği belirtildi.

Su kesintisi nedeniyle Eskişehir’de okulların tatil edilip edilmeyeceği de duyuruda özellikle belirtildi. Eskişehir’de 4 Kasım cuma günü okulların tatil edilip edilmeyeceği kararının Eskişehir Valiliği’nin takdirine bırakıldığı ifade edildi.

Valilikten beklenen açıklama geldi!

Valilikten yapılan açıklamada, 5 Kasım 2016 tarihinde eğitim kurumlarındaki her türlü destekleme-yetiştirme kursu ve benzeri faaliyetlerin daha sonra telafi edilmek üzere ertelenmesine, 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde öğrencilerin izinli, öğretmenlerin de idari izinli sayılmasına karar verildiği belirtildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER