Haber Sırası

Evli Kadınların Duymaktan Hoşlanmadığı 10 Cümle

Evlilik hayatı, ailenizin sizi kontrol altında tutmaya çalıştığı zamanlar hariç, özgürce yaşadığınız bekarlık hayatınızın sona ererek, her şeyi birlikte yaptığınız bir hayat arkadaşına sahip olduğunuz ve bazen sinir bozucu, çoğu zaman da tatlı yanları olan bambaşka bir dünyadır. Artık sizin aileniz eşinizdir, anne-babanızın evindeki yaşam şeklinize göre köklü değişiklikler yaşayabilirsiniz. “Henüz evliliğe hazır değilim” cümlesi […]

Evli Kadınların Duymaktan Hoşlanmadığı 10 Cümle
25 Haziran 2015 - 19:18 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.

Evlilik hayatı, ailenizin sizi kontrol altında tutmaya çalıştığı zamanlar hariç, özgürce yaşadığınız bekarlık hayatınızın sona ererek, her şeyi birlikte yaptığınız bir hayat arkadaşına sahip olduğunuz ve bazen sinir bozucu, çoğu zaman da tatlı yanları olan bambaşka bir dünyadır. Artık sizin aileniz eşinizdir, anne-babanızın evindeki yaşam şeklinize göre köklü değişiklikler yaşayabilirsiniz. “Henüz evliliğe hazır değilim” cümlesi de, bahsettiğimiz bu durumlara hazır olmayanların kurduğu bir cümledir. Eğer bir kadın olarak kendinizi evliliğe hazır hissediyorsanız ve partneriniz böyle bir cümle kuruyorsa, onu kesinlikle zorlamayın. Zira gerçekten hazır değildir ya da sizin için doğru erkek değildir. Evlenmek isteyen bekar bir kadın için çok can sıkıcı durumlar yaşamanızı istemeyiz. Neyse ki konumuz bu değil.

Yukarıda yazdıklarımızın hepsini çok yıpranmadan atlattığınızı ve hayalinizdeki evliliği yaptığınız varsayalım. Artık siz ve eşiniz için yepyeni bir hayat başladı. Mutlu bir çift olarak evliliğin ve bekarken her zaman yanında olamadığınız sevgilinizle geçirebileceğiniz sınırsız zamanın tadını çıkarmak istiyorsunuz. Siz evliliğe konsantre olmaya çalışırken, etrafınızdaki insanlar ise klasikleşmiş ancak evli bir kadının hiç duymak istemediği bazı cümleler kurarak canınızı sıkabilir. Bu yazımızda evli bir kadının duymak istemediği 10 cümleye yer verdik;

Ne zaman çocuk yapmayı düşünüyorsunuz?

Anneniz, komşularınız ya da iş arkadaşlarınız henüz yeni evli olmanıza rağmen size bu zorlayıcı soruyu sorabilir. Bir kadın evlendiyse, sanki onun için sıradaki görev çocuk yapmakmış gibi hissettiren ve çok sık karşınıza çıkacak bu soruya aldırış etmeyin! Eşiniz ve siz kendinizi ne zaman hazır hissederseniz, artık birlikte yapacağınız birçok şeyi yaptıysanız ve evliliğinize ne zaman bir renk katmak isterseniz o zaman çocuk yapmayı düşünebilirsiniz.

Çok değişmişsin.

Hayatında uzun zamandır biri olduğu halde sizin kadar cesaretli davranamayıp bir türlü evlilik yolunda adım atamayan kız arkadaşlarınızdan sıklıkla duyabileceğiniz bir cümledir. Hiç kimseyi kendi evliliğinizi değerlendirerek evlilik hakkında bilgilendiremezsiniz. Çünkü her çift diğerlerinden farklıdır ve her çiftin evliliği de birbirinden farklı olacaktır. Onlara verebileceğiniz en anlamlı ve sizi kısa yoldan bu sorudan kurtaracak cevap ise “anlatılmaz, yaşanır” olmalıdır.

Çok değişmişsin.

Arkadaşlarınız tarafından bekar olduğunuz zamanlar ile şimdiki durumunuz değerlendirilerek kurulan bir cümledir. Olumlu ya da olumsuz anlamlarda kullanılabilir. Siz siz olun bu cümlenin olumlu anlamda kurulduğu durumlarda üzerinize alının, olumsuz olduğu durumlarda ise üzerinde bile durmayın. Zira bekar arkadaşlarınızın neden farklılaştığınızı anlaması hiç kolay değildir.

Kendi soy ismini kullanmayı düşünmedin mi?

Kafasında “Evlenince ben kendi soy ismimi kullanacağım” fikri olan arkadaşlarınızdan duyabileceğiniz bir cümledir. Sanki kendi soy ismimlerini kullanmaya devam ettiklerinde, bekarken yaptıkları her şeyi yapmaya devam edebilecek ve erkeğin soy ismini almadıklarında ya da bekarlık soy isimleriyle birlikte aldıklarında, muhtemel bir erkek egemen aile olgusunu yıkabileceklermiş gibi hissederler. Ancak evlendiklerinde durumun hiç de böyle olmadığını çok kısa bir zaman içinde göreceklerdir. Erkek egemen bir aile olgusundan bahsetmiyoruz ancak bekarken yaptıkları her şeyi yapamayacaklarını anlayacaklardır. Erkek egemen bir aile olgusunu kırabilmenin yolu bekarlık soy ismini kullanmaya devam etmek değildir. Bunun yolu ortak hayatınızda tüm yükü eşit şekilde sırtlanmak ve kişisel gelişiminize hiç durmadan devam etmektir.

Kendi soy ismini kullanmayı düşünmedin mi?

Evin peşinatını sen verirsen kesinlikle düşünürüz!

Eşinin ailesi hakkında ne düşünüyorsun?

Size bu soruyu soran kişinin amacının ne olduğu belli değildir. Belki iyi niyetlidir ama bilinçaltının derinliklerinde muhtemel bir dedikodu malzemesi çıkartma isteği yatmaktadır. Eğer size bu soruyu soran evli bir kadın arkadaşınız ise, muhtemelen kendi eşinin ailesiyle aralarında bir takım problemler yaşanmıştır ve başkalarının da aynı şeyleri yaşadığını kendince onaylamak ve bu durumla kendini tatmin etme ihtiyacı hissetmesidir. Bu soruyu soran kişiyle ne kadar samimi olursanız olun, evliliğinizin özel kalması gereken noktalarıyla ilgili konuşmak doğru bir davranış değildir ve bu davranışa bir kez başlarsanız bir daha bırakamazsınız.

Birbirinize sinir oluyor musunuz?

Genel olarak verilen cevap “hayır”dır. İçten içe verilen cevap ise “şey, bazen..”dir.

Ben asla evlenmeyeceğim.

Bu cümleyi size karşı kuran bir kız arkadaşınız, aslında içten içe evlenmek istiyordur fakat bir toplayamadığı cesaretini, sizden gelecek yorumlar doğrultusunda toplamak istiyordur. Artık evli bir kadın olarak bekar bir arkadaşınızı evliliğin çok güzel bir şey olduğuna ikna etmek zorunda kalmak can sıkıcıdır.

Sen anlamazsın; sen evlisin.

Genellikle sevgilisiyle arasında problemler olan bekar kız arkadaşlarınızdan duyabileceğiniz bir cümledir. Aklınca siz evli bir kadın olduğunuz için onun derdinden anlayamayacağınızı düşünmektedir. Ona şöyle deyin; “Haklısın, ben hiç bekar olmadım ve flört yaşamadım! ”

En iyi arkadaşın eşin mi?

Evet, öyle ve öyle olmak zorunda!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER