Haber Sırası

Facebook’a Almanya’da soruşturma şoku!

Almanya’da savcılık Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve şirketin bazı yöneticileri hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın sebebinin Facebook’un, üyelerinin suç unsuru taşıyan paylaşımlar yapmasına engel olmaması olarak gösterildi.

Facebook’a Almanya’da soruşturma şoku!
04 Kasım 2016 - 23:00 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.

Almanya’da sosyal medya devi Facebook hakkında bir dizi suçlama ile soruşturma başlatıldı.

Almanya’da savcılık Chan-jo Jun adlı avukatın suç duyurusunda bulunması ile Facebook hakkında soruşturma başlattı. Chan-jo Jun’un, Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve şirketin bazı önemli isimleri hakkında, Facebook kullanıcılarının uygunsuz paylaşımlarına göz yumdukları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Jun’un suç duyurusu dilekçesinde, kullanıcıların paylaşımlarında yer verdiği cinayet çağrıları, şiddet tehditleri, Hitler’in önderliğinde gerçekleşen Yahudi soykırımını yalanlamaları ve diğer bir dizi suç içeren paylaşımlara göz yumulduğu belirtiliyor. Söz konusu paylaşımların suç unsuru taşıdığının Facebook’a bildirildiği halde şirketin paylaşımları kaldırmadığının da dilekçede yer aldığı ifade ediliyor.

Almanya’nın yüksek tirajlı basın organlarından Der Spiegel dergisinde yer alan haberde, hakkında soruşturma başlatılan isimler arasında Zuckerberg ile birlikte Facebook’un müdürü Sherly Sandberg, Avrupa Direktörü Richard Allan ve Berlin Direktörü Eva-Maria Kirschsieper’in de bulunduğu ifade ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER