Haber Sırası

Firari Rektör Amerika’da Rektör Oldu ! Bu Nasıl Müttefiklik !

Hakkında yakalama kararı bulunan ve Amerika’ya kaçan Fatih Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan Amerika’da bulunan bir üniversitede rektör olarak atanması Türkiye’yi kızdırdı.

Firari Rektör Amerika’da Rektör Oldu ! Bu Nasıl Müttefiklik !
09 Ocak 2017 - 18:18 'de eklendi ve 235 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 09. Ocak 2017 de Dış işleri temsilcilerimizle Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde yaptığı toplantıda Türkiye’nin kara listesinde bulunan  FETÖ terör örgütü mensubu olduğunu belirttiği ve Amerika’da bir üniversitede Rektör olarak atanan kişi kim ?

Herkesin bir anda kulak kesildiği ülkemiz tarafından Amerika’dan istenen fakat verilmeyip sanki bizi birşeye kale almıyorlarmış gibi birde Amerika’da bir üniversitesin de rektör olan kişiyi herkes merak ediyor ?

Fatih Üniversitesinin Eski Rektörü

Cumhur Başkanımız tarafından belirtilen kişinin kanun hükmünde kararname ile kapatılan ve tüm mal varlığı devlete geçen Fatih Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan olduğu ortaya çıktı.

Hakkında FETO/PDY mensubu olmak dolayısı ile yakalama kararı çıkarılan fakat teslim olmayarak Amerika’ya kaçtığı öne sürülen TEKALAN şimdi de Rektör oldu !

Texas’ta 2010 yılında Yüksek Öğretim Kurumu’nun (THECB) onayı ile kurulan  North American Üniversitesi üniversitesine atanan Fatih Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan Türkiye Tarafında şaşkınlık yarattı.

Yapılan aıklamaya göre Tekalan’ın 19 Aralık tarihli üniversite sitesi duyurusunda  üniversitenin üçüncü rektörü olarak atandığı ifade edildi.

ByLOCK Kırmızı Listede Ama AMERİKA İADE ETMİYOR !

Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafın açıklanan olayda Güya dost bildiğimiz ülkelerde terör örgütüne üye kişilerin iade edilmeyerek rektör yapılması dostluk ile bağdaşmayan bir hareket olarak belirtildi.

Fatih Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “aranan teröristler” listesinde bulunduğu ve yarini ihbar ederek yakalatana 300 bin TL’ye kadar ödül belirlenen gri kategoride yer alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER