Haber Sırası

Gram altın fiyatı yükselmeye başladı! (27.10.2016)

Musul harekatının başlamasıyla gram altın fiyatı yeniden yükselmeye başladı. Şu an itibari ile 125.00 TL seviyesinde. Peki gram altın fiyatı yükselmeye devam edecek mi? Altın fiyatları yükselecek mi?

Gram altın fiyatı yükselmeye başladı! (27.10.2016)
27 Ekim 2016 - 22:40 'de eklendi ve 278 kez görüntülendi.

Eylül ayında 128.14 TL ile tarihi zirveyi gören gram altın fiyatı, Ekim ayının ilk haftası keskin bir düşüş yaşayarak 122.85 TL seviyesine kadar inmişti. Ancak gram altın fiyatı Ekim ayının ikinci haftasının başında istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Sabah saatlerinde Musul harekatının başlamasıyla da döviz ve altın fiyatlarında yeni yükseliş dalgası başladı. Gram altın fiyatı şu an (27 Ekim 2016 saat 20:15) itibari ile 127.00 TL seviyesine kadar yükseldi.

Gram altın fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

Yaklaşık 2 yıldır Ortadoğu’da terör estiren IŞİD’in elinde bulunan Musul’u temizlemek için koalisyon güçleri, Irak ordusu ve peşmergeler tarafından operasyon başlatılması, yatırım araçlarında keskin bir yükseliş başlamasına neden oldu. Borsa İstanbul (BİST) endeksi ise bu yükselişin tam tersine haftaya düşüş ile başladı. Büyük küçük tüm yatırımcılar Ortadoğu’da daha da genişleyeceği ve uzun süreceği tahmin edilen savaş sırasında mevduatlarını güvenilir bir yatırım aracında değerlendirmek istiyor. Bir yatırım aracı olarak altın ise tarih boyunca savaş günlerinde en güvenilir liman olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Şu anki durum itibari ile göstergeler gram altın fiyatının önümüzdeki günlerde de yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak ekonomi uzmanları yatırımcılara yatırım tercihlerini hiçbir zaman tek bir yatırım aracından yana değil, mümkünse farklı yatırım araçlarından oluşturdukları sepet bazında değerlendirmeyi öneriyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER