Haber Sırası

Halep’te sivillerin üzerine bomba yağıyor!

Suriye ordusu ve Hizbullah milisleri, Halep’te iki hafta önce başlattıkları operasyonun şiddetini arttırdı. Halep’te sivillerin üzerine bombalar yağıyor!

Halep’te sivillerin üzerine bomba yağıyor!
29 Kasım 2016 - 1:15 'de eklendi ve 337 kez görüntülendi.

Suriye ordusu ve Hizbullah militanları, Rus savaş uçaklarının da desteğiyle Halep’in doğusunda başlattıkları operasyona devam ediyor. Halep’e bomba yağıyor, siviller güvenli bölgelere ulaşmaya çalışıyor. Suriye ordusu ve Hizbullah milisleri, Halep’te iki hafta önce başlattıkları operasyonun şiddetini arttırdı. Sadece iki günde muhaliflerin elindeki bölgelerin üçte birini ele geçirdi.

Halep’te bazı Türkmen mahalleleri de rejim güçlerinin eline geçti. Muhalifler birkaç gün öncesine kadar Halep’in doğusunda 45 kilometrekarelik alanı kontrol ediyordu. Son saldırı ile bu bölgenin üçte birini kaybettiler. Yüz binden fazla sivil ise küçük bir alana sıkışıp kaldı.

Halep alev alev yanarken, Suriye bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu’nun da gündemindeydi. Toplantıdan sonra basın açıklaması yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuluş, siyasi çözüm mesajı verdi. Kurtulmuş, “Türkiye, Suriye’deki siyasi müzakerelerin yeniden başlatılması için her türlü desteği vermektedir” dedi.

Irak’ta Şii milis gücü Haşdi Şabi’ye verilen olağanüstü yetkiler de Bakanlar Kurulu’nun gündemindeydi. Irak Parlamentrosu’nun aldığı kararla, Haşdi Şabi tıpkı ordu ve polis gibi devletin resmi güçlerinden biri haline geldi. Böylece her türlü silahı istedikleri gibi, istedikleri yerde kullanmalarının önü açıldı. Türkiye bu konuda Irak’ı bir kez daha uyardı. En büyük endişenin ise Haşdi Şabi’nin aldığı yetkilerle Musul ve Telafer’e girmeye çalışması olduğu vurgulandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER