Haber Sırası

Hava Kuvvetleri Komutanı’ndan “çiş yaparken uçağı düşüren pilot” açıklaması!

TBMM açılış resepsiyonuna katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, geçtiğimiz günlerde basında yer alan “çiş yaparken düşen pilot” haberlerine açıklık getirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanı’ndan “çiş yaparken uçağı düşüren pilot” açıklaması!
01 Ekim 2016 - 23:10 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.

TBMM açılış resepsiyonuna katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, geçtiğimiz günlerde basında yer alan “çiş yaparken uçağı düşüren pilot” haberlerine açıklık getirdi.

Resepsiyonda basın mensuplarının kendisine sorduğu soruları cevaplayan Orgeneral Ünal, bir basın mensubunun paralel yapının acemi pilotlarının uçakların düşmesine neden olduğuna dair iddiayı sorması üzerine, “Son 7 yılda meydana gelen uçak kazalarının dünya ortalamasının altında olduğunu vurguladı ve “çiş yaparken uçağı düşüren pilot” olayının da birkaç benzer örneği olduğunu söyledi. Uzun uçuş süresinde pilotların tuvalet ihtiyaçlarını emniyet kemerini açarak karşıladığını ve bu olayda emniyet kemerinin pilotun kumandasını engelleyecek şekilde sıkıştığını ifade eden Ünal, “olayda usul hatası olduğunu ve bu nedenle doğrudan paralel yapıya bağlamanın doğru olmayacağını” ifade etti.

Hava Kuvvetleri’nin pilot ihtiyacı için kaynak sıkıntısı yok!

Orgeneral Abidin Ünal, FETÖ/PDY soruşturmaları nedeniyle Hava Kuvvetleri’nden ihraç edilen pilotların yerlerinin nasıl doldurulacağı sorusunu da ayrıntılı bir şekilde cevapladı. Ünal, “uçuş eğitimi veren üniversitelerde okuyan birçok öğrencinin hava harp okuluna geçiş için oldukça istekli olduğunu, 4000 öğrencinin geçiş için müracaat ettiğini” belirtirken, pilot eksikliğini tamamlamak için ana kaynağın Hava Kuvvetleri’nde görevli genç subaylar olacağını vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER