Haber Sırası

HTC Vive VR 140 bin adet satıldı!

HTC uzun süre beklenen ve Nisan ayında satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü Vive VR’nin satış rakamlarını açıkladı. HTC Vive VR 140 bin ürün satarak pazarda sesini duyurmayı başardı.

HTC Vive VR 140 bin adet satıldı!
22 Ekim 2016 - 23:46 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

HTC uzun süre beklenen ve Nisan ayında satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü Vive VR’nin satış rakamlarını açıkladı.

HTC, Oculus Rift ve Sony’nin en son piyasaya sürülen Playstation VR sistemi ile zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalmasına rağmen, firmanın sanal gerçeklik gözlüğü HCT Vive VR’ın ilk sürümünün satış rakamlarından memnun görünüyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi hala nispeten yeni bir pazar olarak görülüyor ve hiçkimse çok sayıda ürün satılmasını beklemiyor. Ancak HTC’nin başkanı Cher Wang’a göre, Taylandlı teknoloji firmasının sanal gerçeklik gözlüğü Vive VR’nin gerçekleştirdiği satış rakamı olan 140,000 kötü bir rakam değil.

Sony’nin sadece Japonya’da ilk üç günde 50.000 adet satış yapan PlayStation VR’ı ile karşılaştırıldığında, HTC’nin satış rakamlarının oldukça yetersiz olduğu düşünülebilir. Ancak 40 milyon evde PlayStation 4 konsolunun olduğu ve Sony’nin ürününün Vive VR’nin yarı fiyatına satıldığı değerlendirildiğinde, HTC’nin yakaladığı satış rakamının hiç de küçümsenecek bir rakam olmadığı ortaya çıkıyor.

İşin realitesi düşünüldüğünde HTC, şu anki rakamlarla PlayStation VR’ye rakip olarak yaklaşamasa da, Vive VR ile sanal gerçeklik pazarında Oculus Rift’i zorlayacak gibi görünüyor. Sanal gerçeklik pazarını üst seviyede temsil eden HTC’nin PlayStation VR gibi milyonlarca ürün satmak istiyorsa, Vive VR’yi Oculus’a benzer şekilde daha erişilebilir bir fiyata satılacak ve güçlü bir PC ihtiyacını ortadan kaldıracak şekilde geliştirmesi gerektiği düşünülüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER