Haber Sırası

iPhone’u kilitleyen video merak konusu oldu

Şu sıralar teknoloji dünyasının gündeminde iPhone’u kilitleyen video var. iPhone telefonlarda oynatıldıktan sonra birkaç dakika içinde cihazı kilitleyen video merak konusu oldu.

iPhone’u kilitleyen video merak konusu oldu
22 Kasım 2016 - 21:39 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.

Geçmiş yıllarda iPhone’u kilitleyen SMS ve link vakaları henüz unutulmamışken şimdi de iPhone’u kilitleyen video ortaya çıktı. Çin merkezli bir video sitesinde yayınlanan video iOS 5 ve üzeri sürümlerin yüklü olduğu iPhone’larda izlendiğinde cihaz kilitleniyor. iPhone’u kilitleyen video cihazı yürütüldüğü anda değil video tamamen izlendikten bir süre sonra kilitliyor.

iPhone cihazların bilindiği kadar güvenli olmadığı geçmiş yıllarda özel bir SMS ve link ile kanıtlanmıştı. Şu sıralar ise iPhone’u kilitleyen bir video teknoloji dünyasında gündem olan konular arasında yer alıyor. Çin’in video paylaşım sitelerinden birine yüklenen video, iPhone telefonlarda izlendikten sonra, saniyeler ya da birkaç dakika içinde cihazın kilitlenmesine neden oluyor.

iPhone’ları kilitleyen videoyu haberimizde paylaşmayacağız ancak uzmanlar videonun herhangi bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım içermediğini belirtiyor. Problemin neden kaynaklandığı üzerinde tartışmalar devam ederken, videonun iPhone’un görüntü işlemcisine müdahale edecek tarzda bir ses ve görüntü frekansına sahip olduğu seçeneği ön plana çıkıyor. Teknoloji devi Apple iPhone’u kilitleyen video ile ilgili henüz bir açıklama yapmazken, problemi çözebilecek basit bir yol da henüz üretilmedi.

Videoyu izledikten sonra kilitlenen iPhone’u eski haline getirmenin tek yolu ise cihazı yeniden başlatmak. iPhone’u yeniden başlatmak için home tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutmak gerekiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER