Haber Sırası

İsrail’deki yangın 4 gündür devam ediyor!

İsrail’deki yangın hala devam ediyor. İsrail’de ormanlık alanda başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek yerleşim yerlerine de ulaştı. Kendi imkanlarıyla yangını kontrol altına alamayan İsrail, Türkiye’den yangın söndürme uçağı talep etti.

İsrail’deki yangın 4 gündür devam ediyor!
26 Kasım 2016 - 17:10 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

İsrail’de geçtiğimiz salı günü başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyük bir alana yayılan yangın 4 gündür söndürülemiyor. Alınan son bilgilere göre İsrail’deki yangında kundaklama ihtimali üzerinde duruluyor. İsrail’in kendi imkanlarıyla kontrol altına alamadığı yangın için Türkiye de dahil birçok ülkeden yardım talebinde bulunduğu öğrenilmişti. Türkiye, her ne kadar siyasi çıkarları ters düşse de İsrail’in yardım çağrısına kayıtsız kalmadı ve ülkeye yangın söndürme uçağı gönderdi.

İsrail’de ormanlık alanda başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek yerleşim yerlerine de ulaştı. Kendi imkanlarıyla yangını kontrol altına alamayan İsrail, Türkiye’den yangın söndürme uçağı talep etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İsrail’deki yangın için ülkeye mürettebatı ile birlikte 3 yangın söndürme uçağı gönderildiğini açıkladı. Son yıllarda havadan yangın söndürme konusunda oldukça tecrübeli hale gelen Orman Bakanlığı, tam donanımlı yangın söndürme uçakları ve profesyonel personeli ile İsrail’de yangını söndürmek için ülkeye yardımcı oluyor.

Veysel Eroğlu, önceki yıllarda da İsrail’de büyük bir yangının yaşandığın ve o zaman da Türkiye olarak ülkeye yangın söndürme uçağı gönderildiğini hatırlatarak, “o yangını da biz söndürdük” açıklamasında bulundu.

Sosyal medya ise İsrail’dekin yangın konusunda ikiye bölünmüş durumda. Kullanıcıların yarısı İsrail’in bu durumu hak ettiğini savunurken, diğer yarısı ise yanan İsrail’de olsa bu doğal afet karşısında elimizden gelen yardım ve desteği yapmalıyız görüşünü savunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER