Haber Sırası

Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017

Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017 yılı içerisinde olacak mı ? Toplamda kaç uzman çevuş alımı yapılacak ? Uzman erbaş alımındaki şartlar nelerdir ? işte jandarma alımları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabı.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017
10 Ocak 2017 - 21:33 'de eklendi ve 335 kez görüntülendi.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017 yılı içerisinde artacak. Özellikle terör olaylarının artmasında dolayı çok sayıda uzman erbaş almayı düşünen Jandarma Genel Komutanlığı  Bünyesinde görevlendirmek amacı ile 2017 yılı içerisinde 10 binden fazla uzman çavuş alımı yapacak. Özellikle şanlı türk ordusunun göz bebeği, Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile varlığını gösteren, devletin adı “JANDARMA”  2017 yılı içerisinde Jandarma Uzman Erbaş Alımı yapacak. 

Jandarma Asayişte Profeyonel Sisteme Geçti

Eskiden asaiş görevlerinde er kullanan jandarma teşkilatı profesyonel sisteme geçerek uzman erbaş teminine gitti. BU sistemde uzman erbaşlar asaiş görevlerinde kolluk vazifesi yapıyorlar. Bursa, Nevşehir ve Ankara’da başlayan pilot il olarak başlayan bu sistem artık Türkiye’nin her noktasında uygulanmaya başlandı. Askeri kaynaklardan aldığımız bilgilere göre UZMAN ERBAŞ İHTİYACI ARTTI VE ŞUANDA ÇOK BÜYÜK PERSONEL AÇIĞI VAR. İzmir Yeni Foça’da kurulan asayiş okulu sadece uzman jandarmaları eğitmeye devam ediyor.

Özel Harekatlar ve Komando Taburlarının Tüm Personeli Uzman Erbaşlar

Sadece asaiş görevinde değil jandarmanın iç güvenlik harekatında da Uzman erbaşlar ön safta ! Jandarma Komando Özel Harekât Birlikleri, komando kurslarını başarı ile bitirmiş, gönüllü, cesur, tecrübeli, fiziksel açıdan güçlü ve yetenekli profesyonel uzman erbaşlardan teşkil edilmiştir. Jandarma Komando Özel Harekât Birlikleri her türlü arazi ve hava şartları altında, gece ve gündüz hareket edebilen, hafif teçhizatı ve direnci sayesinde uzak mesafelere yaya intikal yapabilme imkân ve kabiliyetine sahip birlikler olarak teröristle mücadele harekâtında seçkin bir konumdadır. Bu birliklerde uzman erbaşların vazifeleri son derecede önemlidir.

2017 Yılı İçerisinde Uzman Erbaş Alımları Ne Zaman Yapılacak

İlk başvurular 16 Aralık 2016-09 Ocak 2017 Arasında yapılacak. Bu Tarihten sonra yaklaşık 3 ayda bir olmak üzere toplamda 20 binden fazla uzman erbaşın Jandarma saflarına geçmesi planlanıyor. Tüm personelin toplu alımlar yapılmamasının nedeni Jandarma okullarında bulunan eğitim alanı sıkıntısı olduğu düşünülüyor.

Özellikle 279 Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte artık ilköğretim mezunları da uzman erbaş olabilecek. Önceden sadece lise mezunlarının olabileceği uzman erbaşlık alımında bu değişikliğin yapılması heyecan uyandırdı. 10 ocak 2017  ye kadar olan başvurularda elbette bu geçerli olmayacak fakat 2017 yılı içerisindeki diğer Jandarma uzman erbaşlık alımlarında artık ilk okul diplomasının olması yeterli olacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER