Haber Sırası

Kemal Batmaz 15 Temmuz’un ikinci ismiymiş!

Kemal Batmaz kimdir? Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemal Batmaz’ın Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz’da darbeyi yöneten kilit isim olduğunu belirledi.

Kemal Batmaz 15 Temmuz’un ikinci ismiymiş!
02 Kasım 2016 - 14:08 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemal Batmaz’ın Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz’da darbeyi yöneten kilit isim olduğunu belirledi.

İncelenen görüntülerde Kemal Batmaz’ın Genelkurmay Başkanlığı’nda darbeyi yöneten isimlerden birisi olduğu tespit edildi. Ayrıca havaalanında kaydedilen görüntülerden Batmaz’ın 2016 yılı içinde Adil Öksüz ile birlikte 4 kez Amerika Birleşik Devletleri’ne gittiği tespit edildi.

15 Temmuz darbe girişimde Adil Öksüz ismi bu güne kadar çok konuşuldu. Bugün ise en az onun kadar önemli olduğu belirtilen bir isim daha ortaya çıktı. O gece darbeyi yöneten isimlerden bir tanesinin de Kemal Batmaz olduğu ortaya çıktı.

Kemal Batmaz’ın tutuklu olarak Sincan Cezaevi’nde olduğu bildirildi.

kemal-batmaz

Kemal Batmaz ismi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttü soruşturma çerçevesinde ortaya çıktı ve Batmaz ile ilgili olduğu tespit edilen 6 kişi de yapılan operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kemal Batmaz ismine oldukça farklı bir analiz yöntemi kullanarak ulaştı. Öncelikle Adil Öksüz’ün ABD’ye Pensilvanya’ya kaç kez gittiği araştırıldı. Adil Öksüz’ün yer aldığı uçuşların yolcu listeleri çıkartıldı. O yolcu listelerinde ön plana çıkan tek isim Kemal Batmaz ismi oldu. Kemal Batmaz’ın, Adil Öksüz ile birlikte sürekli ABD’ye giden 4 kişiden birisi olarak 2016 yılında Ocak, Mart ve Haziran aylarında Adil Öksüz ile birlikte 4 kez ABD’ye belirlendi.

Darbeyi yöneten isimlerden Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’ın, son olarak darbeden 4 gün önce 11 Temmuz’da ABD’ye gittiği, 13 Temmuz’da ise birlikte Türkiye’ye geri döndükleri tespit edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER