Haber Sırası

KPSS sınavına bir ay kaldı: Son bir ay nasıl çalışmalıyım?

Diyelim ki tüm bunları yaptınız ve son hazırlıklarınızı yapmak için artık bir aydan az vaktiniz kaldı. Son bir ay KPSS sınavına nasıl çalışacaksınız?

KPSS sınavına bir ay kaldı: Son bir ay nasıl çalışmalıyım?
23 Nisan 2016 - 12:20 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.

Kamuda memur olabilmek için hayal kuranlar, bu hayallerini gerçekleştirebilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’den yüksek puan almak zorundalar. KPSS sınavı, senede bir kez yapılan diğer bütün önemli sınavlar gibi uzun soluklu ve planlı bir çalışma gerektiriyor. Tabir caizse KPSS’den yüksek puan alabilmek için “her şeyinizi vermeniz” gerekiyor. Zamanınızı, enerjinizi ve hatta ihtiyacınız varsa KPSS hazırlık dershanesine giderek paranızı da… Diyelim ki tüm bunları yaptınız ve son hazırlıklarınızı yapmak için artık bir aydan az vaktiniz kaldı. Son bir ay KPSS sınavına nasıl çalışacaksınız?

Şüphesiz ki KPSS sınavına hazırlanma süreci oldukça sancılı bir dönem. Ancak hayalini kurduğunuz memurluk ile aranızdaki tek engel olan KPSS sınavına bir ay kaldı ve bu sınavdan alabileceğiniz en yüksek puanı almak istiyorsunuz. Bunu yapabilmek için ilk şifre: Gevşemeyin!

Şimdi, belki de son bir yılınızı hazırlanmakla geçirdiğiniz ve bu hazırlığınızı ortaya koyacağınız KPSS sınavına odaklanma zamanı! Araştırmalara göre, önemli sınavlara hazırlanan adaylardan, son bir ay daha fazla çaba sarf edenler diğerlerine göre çok daha başarılı sonuçlar elde ediyor.

Hedeflerinize ulaştığınızı düşünün

Sınava çok az bir zaman kala çalışmaktan sıkılmaya ve “ya emeğimin karşılığını alamazsam” demeye başladıysanız “hedefinize ulaştığınızı” hayal edin. Artık toplum gözünde saygın bir işe sahipsiniz ve ekonomik özgürlüğünüzü dilediğinizce yaşıyorsunuz. Buna benzer olumlu düşünceler sizi kamçılayacak ve artık kaybetmeye başladığınız konsantrasyonunuzu en üst seviyeye çıkartacak.

Sınava ne kadar kala çalışmayı bırakmalıyım?

Uzmanların bu konudaki görüşleri incelendiğinde “sınava 24 saat kala çalışma bırakılmalı” ortak görüşünün hakim olduğunu görüyoruz. Son 24 saat zihninizi rahatlatacak, stresinizi azaltacak ve bedenen sizi yormayacak etkinlikler yapabilirsiniz. Ayrıca sınavdan önceki gece sessiz, ışıksız bir oda ve rahat bir yatakta kaliteli bir uyku çekmeyi de ihmal etmeyin.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER