Haber Sırası

Lebron James ”Destekliyor Ama Yapmıyorum”

NBA’in Cleveland Cavaliers takımının yıldızı Lebron James, ırk ayrımcılığını protesto eden vatandaşı Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick’in yaptığı hareketi desteklediğini ancak kendisinin böyle bir şey yapmayacağını söyledi.

Lebron James ”Destekliyor Ama Yapmıyorum”
01 Ekim 2016 - 18:15 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Geçen yıl Cleveland Cavaliers’ın tarihindeki ilk ve tek şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Lebron James, ABD’deki siyahi vatandaşlara polisin ırkçı bir şekilde yaklaştığını kulübünün basın gününde değerlendirdi.

Cleveland Cavaliers formasının yanında 2 sezon Miami Heat forması giyen ve 4 kez normal sezonun 3 kez ise final serisinin en değerli oyuncusu seçilme başarısı gösteren Amerikalı yıldız forvet, siyasetçi olmadığını ancak bu ülkede yaşadığını belirterek bu toplumda büyüyecek olan çocuklarından duyduğu endişeyi dile getirdi.

Bu sene içinde 31 yaşına basan Lebron James, Amerika NFL liginin San Francisco 49ers’ta oynayan oyuncusu Colin Kaepernick’in polisin ırkçı saldırılarına karşı istiklal marşı sırasında ayağa kalkmamasını herkesin inandıklarını barışçıl bir yolla ifade etmeye hakkı var sözleriyle değerlendirdi.

Sözlerine kendisinin İstiklal Marşı sırasında ayağa kalkacak olmasıyla devam eden Lebron James, saygısının olduğu için ayağa kalkacağını belirtti ancak bu davranışının Colin’in yaptığı protestoyu desteklemediğini göstermemesi gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda Amerika’da artan ırkçı saldırılar sonucu spor dünyası da harekete geçti. En son geçtiğimiz günlerde polisin ikazı ile elleri havada bekleyen silahsız siyahi, polisler tarafından öldürülmüştü. Bu görüntülerin ortaya çıkması Dünya gündeminde büyük bir yankı uyandırmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER