Haber Sırası

Nimet Abla biletleri için 60 milyon kuyrukları başladı!

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nde büyük ikramiye tam 60 milyon lira! Büyük ikramiye hayali kuran vatandaşlar Nimet Abla bilet satış bayilerinin önünde kuyruklar oluşturmaya başladı.

Nimet Abla biletleri için 60 milyon kuyrukları başladı!
29 Kasım 2016 - 23:19 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nin biletleri 29 Kasım salı sabah saatlerinden itibaren satışa çıktı. Büyük ikramiye hayali kuran vatandaşlar biletler satışa çıkar çıkmaz şanslı oluşuyla bilinen bayilerin önlerinde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Eminönü’ndeki buz gibi havaya rağmen ünlü Nimet Abla bayisi de bunlardan bir tanesi oldu. Biletler deyim yerindeyse “kapış kapış” gidiyor. Milli Piyango bu sene tarihinin en büyük ikramiyesini dağıtacak. Büyük ikramiye tam 60 milyon lira olarak belirlendi. Yılbaşı çekilişinde dağıtılacak toplam ikramiye miktarı ise 382 milyon lirayı aşıyor.

Nimet Abla bayisinin sahibi bilet satışlarındaki durumu, “Bilet satışları sabah saat 7 itibari ile başladı. Büyük ikramiye 60 milyon lira. Halkın yüksek oranda talebi var. Bilet satışları gayet güzel gidiyor. Bu durum gün geçtikçe daha da artacak gibi görünüyor.” sözleriyle ifade etti.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi biletlerinin fiyatları ise Tam Bilet 60 TL, Yarım Bilet 30 TL ve Çeyrek Bilet 15 TL olarak belirlendi. Yılbaşında sadece 60 milyon lira değil, aynı zamanda 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet 500 bin lira ikramiye olarak dağıtılacak.

Peki 60 milyon lira ile neler yapılır?

Eğer 60 milyon lira 5 liralık banknotlar halinde birbirine eklenirse paranın uzunluğu Edirne’den Kars’a kadar gidiyor. 1 liralık madeni paralar ile ölçüldüğünde ise paranın ağırlığı 492 tonu buluyor. 60 milyon lira ile 67 bin 500 adet tam altın alınabiliyor. 60 milyon lira gayri menkul olarak değerlendirilirse, 200 bin lira değerinde toplamda 300 daire alıp aylık ortalama 450 bin lira kira geliri elde edilebiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER