Haber Sırası

Çocuğa karne hediyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Karne hediyesi alternatifleri nelerdir? Çocuğunuzun sömestr tatilini karne hediyesi alarak daha mutlu geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Birbirinden güzel karne hediyesi çeşitleri haberimizde!

Çocuğa karne hediyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler!
18 Haziran 2016 - 20:00 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

Uzun bir dönemi geride bırakarak tatili hak eden öğrenciler 22 Ocak cuma günü karnelerini alarak sömestr tatiline çıktı. Ankara başta olmak üzere bazı illerde kar nedeniyle henüz karnelerini alamayan öğrenciler ise 25 Ocak pazartesi günü karnelerini okullarından alabilecekler. Karne alırken yanında bir de teşekkür ya da takdir almak her öğrencinin en çok istediği şeydir. Çok az bir puanla teşekkürü ya da takdiri kaçıran öğrenciler ise 15 tatile buruk bir şekilde girerler. Karne alan öğrencileri tatil dışında mutlu eden bir diğer şey de karne hediyesi olarak anne-babalarının vereceği hediyelerdir. Peki karnesini alıp heyecanla size getiren çocuğunuza karne hediyesi olarak ne alabilirsiniz?

Karne Hediyesi alırken dikkat!

Öncelikle çocuğunuza alacağınız karne hediyesinin eğitici bir şey olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Doğrudan okulla bağlantılı olmaması ancak eğlendirirken eğiten bir hediye olması çok önemli. Sadece eğlendiren bir hediye alamazsınız diye bir kural da yok, tercih sizin…

İşte Birbirinden Güzel Karne Hediyesi Alternatifleri

1- Tablet Bilgisayar

Tablet bilgisayarlar artık bir öğrencinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Çocuğunuza hediye edebileceğiniz tablete önceden onun eğitimine katkısı olacak uygulamalar yükleyebilirsiniz.

2- Akıllı Telefon

Tablet gibi akıllı telefonlar da zamane çocuklarının en büyük ihtiyaçları arasında yer alıyor. Olmazsa olmaz değiller ancak doğru bir şekilde kullanılırlarsa eğitimlerine de katkı sağlayacaktır.

3- Günlük ve Kalem Seti

Çocuğunuza şık bir günlük ve kalem seti hediye ederek ona tatil boyunca yaşadıklarını yazmasının güzel bir şey olabileceğini anlatabilirsiniz. Böylelikle yazma ve yaşadıklarını betimleme kabiliyetini geliştirmesini de sağlayabilirsiniz.

4- Satranç Takımı

Son yıllarda okullarda seçmeli de olsa ders olarak verilen satranç, çocuğunuzun zeka gelişimine inanılmaz derecede katkısı olan bir zeka oyunudur. Çocuğunuza karne hediyesi olarak güzel bir satranç takımı verebilirsiniz.

5- Kitap

Kitaplar her ne kadar klasik bir karne hediyesi olsa da, bir öğrencinin okul haricindeki eğitimine katkı sağlayabilecek en ideal materyal olma unvanını koruyor.

6- Müzik Aleti

Çocuğunuz en önemli sanat dallarından biri olan müziğe ilgisi varsa ya da siz onun müzik konusunda yetenekli olabileceğini düşünüyorsanız, ona en uygun müzik aletini karne hediyesi olarak verebilirsiniz. Gitar, keman, bağlama, org, davul, darbuka gibi birçok alternatifiniz var…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER