Haber Sırası

Pek Kullanılmayan 5 Google Chrome Kısayol Tuşu

Google Chrome Klavye Kısayolları nelerdir ve nasıl değiştirilir? Google Chrome kısayol tuşları ile neler yapılabilir? Google Chrome Tarama Geçmişini Silmek, Google Chrome Menüsünü Açmak, Google Chrome Görev Yöneticisini Açmak, Google Chrome Kısayol Tuşlarını Değiştirmek kısayol tuşları ile nasıl yapılır?

Pek Kullanılmayan 5 Google Chrome Kısayol Tuşu
24 Ekim 2015 - 23:57 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

Klavye kısayol tuşları internet başında yaptığınız işlerinizi ciddi düzeyde hızlandırabilir. Haberimizde Google Chrome kullanıcıları için oldukça yararlı olduğunu düşündüğümüz ve pek fazla bilinmeyen 5 kısayol tuşunu paylaştık.

1- Google Chrome Tarama Geçmişini Silmek

Chrome’da tarama geçmişini silmek için sağ üst köşede bulunan Chrome Ayarlar Butonu butonuna tıkladıktan sonra Diğer Araçlar -> Tarama Verilerini Temizle yolunu takip etmeniz gerekiyor. Ancak bu işlemi hızlıca yapmak istiyorsanız CTRL+SHIFT+DELETE (Mac için cmd+shfit+del) tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. İkisi de sizi ulaşmak istediğiniz menüye götürecek ve silmek istediklerinizi seçerek silme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

2- Google Chrome Hızlı Arama Yapmak

Hızlı bir arama yapmak ve bunun için mouse kullanmak istemiyorsanız CTRL+K kısayol tuşunu kullanabilirsiniz. Bu kısayol sizi adres satırına götürecek ve adres satırında bir (soru işareti) belirecek. Böylece istediğiniz aramayı hızlıca yapabileceksiniz.

3- Google Chrome Menüsünü Açmak

Google Chrome’da Ayarlar, Eklentiler ve İndirilenler gibi bölümlere ulaşmak için sağ üst köşede bulunan Chrome Ayarlar Butonu butonuna tıklamanız gerekiyor. Ancak bu işlemi ALT+E kısayol tuşunu kullanarak da yapabilirsiniz.

4- Google Chrome Görev Yöneticisini Açmak

Görev Yöneticisi, Chrome’un kullandığı bellek vs. gibi bilgileri detaylı olarak görebileceğiniz bölümdür. Bu bölüme ulaşmak için Chrome Ayarlar Butonu butonuna tıkladıktan sonra Diğer Araçlar -> Görev Yöneticisi yolunu izlemeniz gerekiyor. Ancak bu işlemi SHIFT+ESC kısayol tuşunu kullanarak da yapabilirsiniz.

5- Google Chrome Kısayol Tuşlarını Değiştirmek

Chrome’da kısayol tuşlarını değiştirmek için Chrome Ayarlar Butonu butonuna tıkladıktan sonra Diğer Araçlar -> Uzantılar yolunu izleyip açılan sayfada en al sağda “Klavye kısayolları” bağlantısına tıklamanız gerekiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER