Haber Sırası

Polise Zam 2017 de Son Haberler Ne kadar Alacaklar ?

2017 polis memur maaşları ne kadar oldu ? Polis maaşı hesaplama konusunda sizlere açıklamalarda bulunacağız. Özellikle OHAL’in uzatılması ile birlikte emniyet kuvvetlerimizin üstüne dahada fazla bir yük bindirdi. Bunlarla birlikte herkesin aklında Polise zam 2017 yılında var mı ? sorusu getirdi.

Polise Zam 2017 de Son Haberler Ne kadar Alacaklar ?
04 Ocak 2017 - 19:32 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

Polise 2017 yılında ne kadar olacak ? Gösterdikleri performansa göre yoksulluk sınırında maaş alan ve çoğu zaman geçim sıkıntısı çeken, ülkenin refah ve güvenliğinden sorumlu ve görevini en iyi şekilde yapan Polislerimiz 2017 yılında zammı hak etmiyorlar mı ? Elbette hak ediyorlar.

Özellikle fetö olaylarından dolayı meydana gelen personel açığının eski ve görevine devam eden personelin üzerine yüklenmesi, OHAL durumunun 6 aydır devam etmesi , özellikle ülke içinde karışıklık çıkartmaya çalışan terör örgütlerinin son zamanlardaki eylemlerine hız vermeleri, Yurt dışında devam eden fırat kalkanı harekatı ile birlikte sınırın ve geçişlerin kontrol altına alınması ile birlikte çok ve sık bir şekilde yol kontrollerinin artırılması  Polislermizin iş gücünü belkide 3’e 4’e katladı katladı. Bu durum emniyet güçleri arasında polise 2017 yılında zam varmı ? sorusunu akıllara getiriyor ve hükumetten bu yönde beklenti içersindeler.

Polis memurlarının ek göstergesin de ki iyileştirmesi gereken bir durumken birde 2017 yılı içerisindeki bu tür iş yoğunlukları en azından maaş iyileştirilmesini gündeme getirdi.

Hükümetten yapılan açıklama ile birlikte Polise Zam 2017 yılında ne kadar olacak ? sorusuna cevap getirdi.  2016 yılının aralık ayında yılın enflasyon oranları açıklandı Açıklanan enflasyon oranlarına  göre polis memurlarına verilecek 2017 yılı zamlı maaşları da netleşti. Peki polise zam varmı bu yılda işte cavabı ;

Polise Zam 2017 yılında Ne Kadar ?

Polis Memurları zamlı maaşlarını ilk olarak 15 Ocak’ta alacak. Ocakta alınacak maaştaki eşi çalışmayan memurlar için verilen aile yardım ödeneği de 5 lira arttı ve 204.99 liraya çıkarıldı. polislere ödenen aile yardım ödeneği 0 6 yaş çocuklar için  48.03 lira,diğer yaşlardaki çocukları olanlara ise 24 lira olarak değişti.

Polis Memurlarının  maaş katsayıları aralık ayında açıklanan  yüzde 0,90 oranlı enflasyon farkı ve hükumet ile imzalanan toplu sözleşmeden kaynaklanan %6 lık  zamla birlikte yeniden belirlendi. Bu verilere göre değerler yeniden hesaplanarak : yan ödeme katsayısı da 0,028165,  taban aylık katsayısı 1,39028,  olarak uygulanacak.  Bu şekilde polise 2017 zammı ortalama 300 lirayı bulması bekleniyor.

polise zam 2017 yılında

Polis maaşları ve baş komiser maaşları 2017’nin de yer aldığı zamlı memur maaşları tam listesi aşağıdaki gibidir
Bu haberimizde de polise 2017 yılında zam ne kadar olur ? sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Polis ve emniyet kuvvetlerimize maaş hesaplaması ve zammı yapılırken daha olumlu düşünmek gerekir. Hatta bu konuda pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER