Haber Sırası

PTT personel Alımı 2017 Yılında Ne Zaman Yapılacak ?

2017 yılında PTT kaç personel alacak ? Personel alımları ne zaman yapılacak ? PTT hangi alanlarda personel alıyor ? işte tüm merak ettiğiniz soruların cevabı bu yazımızda ;

PTT personel Alımı 2017 Yılında Ne Zaman Yapılacak ?
09 Ocak 2017 - 8:18 'de eklendi ve 2105 kez görüntülendi.

PTT personel alımı yaklaşık 1 senedir yapılmıyor özellikle KPSS’de yüksek puan adayların heyecan ile açılmasını ve alımlarının olmasını beklediği kurumlardan biri olan PTT 2017 yılında personel alacak mı ? Her fırsatta personel eksikliğinin dile getirildiği, Meclis soru önergelerine bile konu olan PTT personel alımlarında 2017 yılı içerisinde ciddi rakamlar konuşuluyor.

En Son Geçen Sene Mayıs Ayında Alım Yapıldı

Personel temini için son olarak 2016 yılı mayıs ayı içerisinde sınav ile  alım yapan PTT yaptığı bu alımlarda çeşitli meslek gruplarından tam olarak 1038 kişi ile kadrosunu güçlendirdi.Alım yapılan kadolara baktığımız da  bu alımların ;  Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar),Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik, Makine, İnşaat ve Harita),  Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım),  Avukat, Mimar, Mimar (İç Mimar),  Gişe ve Büro Görevlisi (Medya), Dağıtıcı, Mühendis (Bilgisayar, Elektrik, İnşaat ve Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu), Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen),  Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen),  pozisyonları için yapıldığı görülmektedir.

CHP Millet Vekili Erdin BİRCAN Soru Önergesi Verdi ;

Edirne ile CHP Millet Vekili Erdin BİRCAN seçim çalışması yaptığı Edirne’de postaların sık sık aksadığı, dağıtılmadığı, PTT çalışanlarının azlığında dolayı Edirne bölgesi ve çevresinde PTT nin işlev göremediğini belirterek meclise hükumet kanadının açıklamada bulunması için soru önergesi verdi.

Soru önergesinde Norm kadrosu kadar bile atanmanın bulunmadığını, Ayrıca Norm kadrosunun yetersiz olduğunu belirten BİRCAN neden PTT ye personel alımının olmadığını sordu. Konuya cevapap beklenirken kpss de iyi puan alan adayları heyecanlandırdı.

2017 Yılında Nisan Ayında Atama Bekleniyor

Memurluk hayali kuran binlerce aday 2017 yılı içerisinde yapılacak PTT personel atamalarını bekliyor. Geçen sene mayıs içinde yapılan atamaların bu sene Nisan döneminde en az 2000 personel ile yapılması planlanıyor. Özellikle görevden ihraçların çok olduğu ve personel zafiyetinin yaşandığı kurumlardan biri olan PTT eksilen personelini bir an önce temin yoluna gidecek. Konu ile ilgili tüm haberleri habersirasi.com dan takip edebilirsiniz.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER