Haber Sırası

Rıza Çalımbay Kasımpaşa’dan neden ayrıldığını açıkladı!

Kasımpaşa ile yollarını ayıran tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay, ayrılığın ardındaki gerekçeleri katıldığı bir spor programında açıkladı.

Rıza Çalımbay Kasımpaşa’dan neden ayrıldığını açıkladı!
21 Eylül 2016 - 23:18 'de eklendi ve 346 kez görüntülendi.

Kasımpaşa ile yollarını ayıran tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay, ayrılığın ardındaki gerekçeleri katıldığı bir spor programında açıkladı.

Rıza Çalımbay, Kasımpaşa’dan neden ayrıldığını şu sözlerle ifade etti;

“Biz buraya 3 yıllık bir imza atarak geldik. İlk geçen sezon başladığımızda, bize söylenen sadece 15. olun yeter. Yani bu sene önemli değil, hedef yeter ki düşmeyelim doğrultusundaydı. Ama bu sezon için de önemli olan yukarı oynamaktı. Yönetim sezon başında küçülmeye gidileceği yönünde bir karar alındığını söyledi ve elimizdeki oyuncuları gönderdik. Benim düşüncem bu oyuncuların kalması ve 4-5 oyuncu daha alıp yukarıya oynamaktı. Küçülmeye gidilmeye karar verilince bütün planlar alt üst oldu ve sonra tabii ki istediğimiz oyuncuları alamadık. Hem ucuz oyuncu hem iyi oyuncu bulma şansımız olmadı. En son Trabzon maçına 10 gün kala Eren’i verdik ve hücum hattımızda bir zayıflama oldu. Geçen sezon attığımız 50 gol var. Bu 50 golün 39’unu atan oyuncularımızın hepsi gitti. Yeni bir takım yapacaktık. Ancak takım yaparken hem istediğimiz oyuncuları alamadık, hem de aldığımız oyuncuları geç aldık. Aldığımız 4 oyuncu ligin başlamasına bir hafta kala geldi. Bu oyuncuların çoğu kendi takımlarında oynamayan oyunculardı. Örneğin Hamburg’tan aldığımız Batuhan kendi takımında 1-2 tane maça çıkmış. Bir senedir oynamamış Turgut Doğan Şahin’i aldık. Bunlara bir zaman lazım. Sadece Batuhan ve Turgut ile yurt dışındaki kampa gidebildik. Aldığımız diğer oyuncular ne kampa katılabildi, ne de bir hazırlık maçına çıkabildi. Kasımpaşa’da mutlu değildim, mutsuzdum. Çünkü elimdeki oyuncular gitti ve bulduğum oyuncuların hiçbirisi alınmadı. Önce bana bir teklif yaptılar ben kabul ettim. Daha sonra bu tekliften vazgeçtiler. Sonra yeniden birlikte çalışalım diye teklif ettiler ancak ben kesinlikle kabul etmedim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER