Haber Sırası

Saatlik bakıcı dönemi başladı!

Yurt dışında yaygın olan internetten bakıcı (babysitter) bulma yöntemi Türkiye’de de ilgi görmeye başladı. Saatlik bakıcı ihtiyacı olanlar bu hizmetten oldukça memnun.

Saatlik bakıcı dönemi başladı!
18 Kasım 2016 - 12:31 'de eklendi ve 268 kez görüntülendi.

Yurt dışında yaygın olan internetten bakıcı (babysitter) bulma yöntemi Türkiye’de de ilgi görmeye başladı. Bu sistem özellikle çocukları için birkaç saatliğine bakıcı hizmeti almak isteyen aileler için ideal bir yöntem olarak gösteriliyor. Şirketler bakıcı olarak görevlendirecekleri elemanların işe alımında güvenlik unsurunu ön planda tutuyor.

İnternet üzerinden çocuk ve yaşlılar için bakıcı bulma yöntemi Türkiye’de de uygulanmaya başladı. 3 genç iş adamı konuya ilişkin bir internet sitesi kurdu. Şirketin kurucuları internet sitesinin işleme yöntemini, “Bakım almak isteyen aileler ile alanında profesyonel bakım elemanlarını buluşturan bir platform. Aile kendi kriterlerini belirliyor, haftada kaç saatlik bakım hizmeti almak istiyor veya tam zamanlı mı yatılı mı, bu tip kriterlerini belirtiyor, daha sonra çizelgesini giriyor ve karşısına 12 en iyi aday çıkıyor” şeklinde açıklıyor.

Sitede bakıcı adaylarının profilleri ve tanıtıcı videoları da bulunuyor. Böylece aileler kendi kriterlerine uygun bakıcıyı seçebiliyorlar. Siteye bakıcılık işi için 30 bin kişi başvurmuş. Ancak işe alımlarda güvenlik açısından yüz yüze görüşme çok önemli. Bakıcı adaylarına işe girişte 3 aşamalı test uygulanıyor. İlk etapta başvuru formunu dolduran adaylarla telefon görüşmeleri yapılarak yeterlilikleri ölçülüyor. Daha sonra adayların başvuru formunda gösterdiği 2 referansla görüşülüyor ve son olarak sabıka kayıtları kontrol ediliyor.

Saatlik bakıcılık ücretleri ne kadar?

Bakıcılık ücretleri bakıcının tecrübesine göre belirleniyor. Örneğin oyun ablalarının saatlik ücretleri 15 TL ile 20 TL arasında değişirken, gündüz tam zamanlı bakıcılık hizmetinin ücreti ise 1800 TL ile 2500 TL arasında değişiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER