Haber Sırası

Saç Ekimi yüzde yüz başarılı olur mu?

Genç yaşta saç dökülmesi problemi yaşayan ve saçlarının büyük bir bölümünü kaybedenler çareyi saç ekiminde arıyor. Saç ekiminde başarı oranı yüzde yüz olabilir mi?

Saç Ekimi yüzde yüz başarılı olur mu?
21 Kasım 2015 - 2:31 'de eklendi ve 1090 kez görüntülendi.

Genç yaşta saç dökülmesi problemi yaşayan ve saçlarının büyük bir bölümünü kaybedenler çareyi saç ekiminde arıyor. Oldukça maliyetli bir işlem olan saç ekiminde başarı oranları merak ediliyor. Saç ekiminde başarı oranı yüzde yüz olabilir mi?

Saç ekiminde başarının %100 olabilmesi için; kesinlikle çok önemli atlanmaması gereken basamaklar vardır. Bu basamakların birincisi saç ekimi yaptıracak kişinin, konunun uzmanı kliniği ve kişiyi bulması çok çok önem arz etmektedir.

Uzman kişiyle kişinin beklentileri ve uzmanın yapabileceklerinin örtüşmesiyle başarı %100 e çıkabilir. Uzman kişi yapabileceği işlemi kişiye net ve samimi olarak aktardıktan sonra kişide mevcut saç rezervi analiz edilir. Ense bölgesinden verici bölgeden alınacak saçların, iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve alınacak kök miktarının ön görülmesiyle birlikte yapılacak ekimin ne şekilde sonuçlanacağı, saç ekimi yaptıracak kişiye açık net ifade edilir. Bundan sonra kişinin saç telinin kalınlığı, saç köklerinin yapısı, köklerin ne kadar iyi bir şekilde ve canlı olduğunun kişi ile tartışılması ve bunlardan ortaya çıkabilecek sonucun net olarak ifade edilmesi kişinin beklentileri ile örtüşüyor ise o zaman saç ekiminden %100 sonuç alabiliriz.

Tabi ki yapan kliniğin ve kişinin uzmanlığı saç ekiminde başarıyı belirleyen faktörlerden bir tanesidir. Başka faktörler özellikle kullanılan malzemelerin kalitesi, kullanılan aletlerin son teknoloji ile üretilmiş olması saç ekimindeki başarıyı, doğallığı ve bu işlemin % 100 istenilen düzeyde sonuçlanmasıyla ilgili en önemli kriterlerden birkaç tanesidir.

Sonuç itibariyle kişinin uzman olması, uzman bir kişiye başvurması ve uzman kişinin iyi bir ekibe sahip olması, ciddi teknolojik ürünler kullanması ve yapılacak işlemi net olarak kişiye aktarmasıyla % 100 başarı elde edilebilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptıracak kimi hastalarda 1500 saç kökü ekimi yeterli gelirken, kimilerinde ise bu sayı 10000’i bulabilmektedir. Şu an ülkemizde saç ekimi fiyatları ekilecek saç kökü sayısına göre 1.500 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER