Haber Sırası

Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin 4 Basit Kural

Siz de her yıkamadan sonra koruyucu serum kullanıp, düzenli olarak maske yaparak onlarınki gibi parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin 4 Basit Kural
18 Ekim 2015 - 16:37 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

Parlak saçlarıyla bize ilham kaynağı olan ünlü yıldızlar bu saçlara sahip olmak için oldukça emek harcıyor. Siz de her yıkamadan sonra koruyucu serum kullanıp, düzenli olarak maske yaparak onlarınki gibi parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Yazı hepimiz çok seviyoruz ama denizin, güneşin, tuzlu ve klorlu suyun saçlarımızda yarattığı olumsuz etkiyi de göz ardı edemiyoruz. Işıltısını kaybeden saçlarınızı canlandırmak için onlara ihtiyacı olan gücü verecek ürünleri tercih etmelisiniz.

1- Yıkama ve Şampuan Seçimi

Sağlıklı ve parlak saçlar için yıkama ve doğru şampuan seçimi çok önemli. Bunun için şampuanınızı saçınızın ihtiyacına göre seçin. Kuru ve mat saçlarınız varsa yoğun besleyici ve nemlendirici özelliği olanları tercih edin.

2- Saçlarınızı Islakken Taramayın

Deniz veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı hemen taramayın. Islakken normalden daha esnek olan saçlar bu şekilde daha kolay yıpranır. 10-15 dakika kurumasını bekleyip ve sonra uçlardan başlayarak tarayın.

3- Saç Bakımı Saç Diplerinden Başlar

Kırık ve yıpranmış saç uçları için aslında yapılabilecek pek bir şey yok. Uçlardan kestirmek dışında. Ama eğer saçlarınız yıpranmadan, saç diplerinden bakım yaparsanız böylece sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

4- Yıkama Sonrası Serum Kullanın

Saçlarınızın yatışması, yumuşaması ve ışıl ışıl görünmesi için banyo sonrası mutlaka serum kullanın. Böylece elektriklenmeleri de önleyebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER