Haber Sırası

Selülitlerden kurtulmanın formülü: Bikini Boost

Selülit ve ödem tedavisinde son dönemlerin popüler yöntemi Bikini Boost kullanılıyor! Bikini Boost kaç seans uygulanıyor ve süresi nedir? Bikini Boost nedir?

Selülitlerden kurtulmanın formülü: Bikini Boost
13 Aralık 2015 - 20:45 'de eklendi ve 828 kez görüntülendi.

Yaz yaklaşırken talepler hemen hemen bütün kadınlarda aynıdır: Üst bacaklar, basen, bel ve göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak, selülitlerini azaltmak ve cilt dokusunu pürüzsüz, sıkılaşmış görmek. Tüm bunlar için farklı uygulamalara zaman harcamak istemiyorsanız eğer BB ürünler esprisinde bir program olan “Bikini Boost” hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr. Hilal Gökalp’in söylediklerini dikkate alın.

Bikini Boost’ta amaç hedeflenen incelik ve pürüzsüzlüğe hızla kavuşmak!

Bikini Boost’ta selülit ve ödemleri çözen masajlar, kan dolaşımını hızlandıran, cilde yakın yağ dokusunu azaltan radyofrekans, infrared teknolojileri ve sıkılaşmayı sağlayacak kas güçlendirici uygulamalar bir arada kullanılıyor. Amaç; hedeflenen incelik ve pürüzsüzlüğe hızla kavuşarak yazlık kıyafetleri güvenle taşıyabilmek, bikinilerle sere serpe güneşlenebilmek…

Sorunun derecesine göre seans sayısı ve süresi artırılabilen Bikini Boost’ta süreç vücut analizinin yapılarak yağ birikintilerinin fazla olduğu bölgeleri tespit etmek. Ardından kliniğin beslenme uzmanından yağ çözücü ve ödem azaltıcı beslenme tavsiyesi alıyor ve program süresince bunları uygulamaya gayret ediyorsunuz.

Bikini Boost kaç seans uygulanıyor ve süresi nedir?

10 ve 15 seanslık iki paket halinde uygulanıyor. Her bir seans: 1 saat 40 dakika sürüyor.

Bikini Boost’ta uygulamasında neler yapılıyor?

1.ADIM:

Yağ birikintilerini çözüyor ve selülitli görünüme yol açan dokuyu yumuşatıyoruz. Yağ birikintileri, ödem ve selülitin olduğu bölgeler 40 dereceye kadar ısıtılarak yağ dokusu yumuşatılıyor, yağ hücrelerinin çeperleri küçültülerek bulunduğu yerden lenf kanallarına gitmesi yani vücuttan atılması sağlanıyor. Burada radyofrekans ve infrared teknolojileri bir arada kullanılıyor. Uygulama sorunlu bölgelere kuvvetle yapılan vakumlu bir masaj şeklinde 40 dakika sürüyor. Kişi cildinde kuvvetli bir masaj ve ısınma hissediyor. Ödemli bölgeler çözülünceye kadar bir miktar ağrı yapabiliyor, seanslar ilerledikçe ve kaslar güçlendikçe bu his de kayboluyor.

2.ADIM:

Yumuşamış ve çeperleri küçülmüş yağ birikintileri lenf kanallarına gönderiliyor ve bu bölgedeki kasları çalıştırarak, bu süreci hızlandırıyor ve sıkılaşma sağlıyoruz. İncelme trafiğini hızlandırmak istediğimiz bel, bacak, göbek gibi bölgelerde kasların başlangıç ve bitiş noktalarına elektrodlar bağlıyoruz. Bu elektrodlarla güçlendirmek istediğimiz kasları 45 dakika boyunca güçlü şekilde çalıştırıyor ve lenf drenaj kanallarıyla ödem ve yağ dokusunun vücuttan uzaklaşmasına yardımcı oluyoruz.

3.ADIM:

İki güçlü uygulamadan sonra vücudu rahatlatacak ve sorunlu bölgelerin sıkılaşıp gerginleşmesini, pürüzsüzleşmesini sağlayacak bir masaj programı uyguluyoruz. 20 dakika civarı süren bu masaj kasları rahatlatırken lenf drenaj sistemini hareketlendiriyor. Özellikle selülitli görünümün hızla azaltılmasını sağlayan bu işlemle seans tamamlanıyor.

Bikini Boost Uygulaması Kimlere Öneriliyor?

Bölgesel incelme ve selülitsiz bir görünüm isteyen 16 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Özellikle 1-1,5 ayda hızla sonuç görmek isteyen, cerrahi uygulamalardan ve iğneli mezoterapi uygulamasından çekinenler için keyifli, konforlu hızla sonuç alıcı bir uygulamadır. Koruma amaçlı da yılda 1 defa uygulanması önerilir.

Bikini Boost Neler Vaat Ediyor?

Bikini Boost programı; beslenme tavsiyelerinin de dikkat alındığı var sayılarsa; selülit görünümünde %60’lara varan iyileşme, %50 civarında sıkılaşma, bel, basen ve göbek bölgesinde 3 ila 6 cm arası incelme vaat etmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER